Gigabyte OC Workshop Budapešť: jak se taktuje Skylake pod dusíkem

0

Předminulý víkend se v Budapešti konala akce společnosti Gigabyte pojmenovaná jako Skylake OC Workshop. Jak již název napovídá, šlo o přetaktování procesorů Intel Skylake. A ne leda jaké přetaktování, jelikož bylo využito kapalného dusíku.

Gigabyte OC Workshop Budapešť
Gigabyte OC Workshop Budapešť

Gigabyte uspořádal OC akci pro české a maďarské overclockery, které jsem se měl příležitost účastnit. Dalšími účastníky byli čtyři borci z Maďarska: Achill3uS, subaruwrc, 04ahgy a over@locker886. Místo konání bylo v moderním a příjemném hotelu Intercontinental v centru Budapešti. K dispozici jsme měli několik základních desek Gigabyte Z170X-Gaming G1 a procesorů Skylake, avšak řeč se dostala i na, ve vodách extrémního přetaktování, netradiční Intel Core i7-5775C v kombinaci se základní deskou Gigabyte Z97X-SOC Force.

Gigabyte OC Workshop Budapešť Gigabyte OC Workshop Budapešť

Cílem určitě nebylo trhat všechny možné světové rekordy, jelikož na to nebyly ani časové možnosti, ale spíš se s celou platformou pořádně seznámit, zjistit, co nové desky Gigabyte nabízejí, byť jsme neměli k dispozici vyloženě speciály na extrémní přetaktování v podobě modelu Z170-SOC Force.

Gigabyte OC Workshop Budapešť

I tak se nám však povedlo atakovat hranici 6500 MHz, což na vůbec první zkoušku pod dusíkem není vůbec špatné. Na HWBot se nám podařilo odeslat validaci s hodnotou 6445 MHz, což je aktuálně páté místo na světě mezi procesory Core i7-6700K a šesté místo mezi všemi procesory Skylake.

Gigabyte OC Workshop Budapešť
6500 MHz u procesoru Intel Core i7-6700K

Něco málo se nám povedlo i s procesorem Intel Core i7-5775C alias Broadwell. Mnoho z vás asi ví, že má tragický potenciál pro přetaktování a nečekali jsme od něj zázraky. Pod dusíkem jsem se dostali na nějakých 5048 MHz, což by bylo druhé místo na světě. Z nějakého důvodu jsou však všechny validační soubory (i s nižšími frekvencemi) poškozené a nelze je validovat 🙁

Gigabyte OC Workshop Budapešť
Záběr z videa na přetaktované Core i7-5775C

Společnosti Gigabyte patří velké díky za pozvání na tuto, řekl bych, velmi vydařenou akci.

Ohodnoťte tento článek!