Gigabyte postavil servis v Tibetu

0

Dnes novinářům ve schránkách přistála opravdu nevšední tisková zpráva. Gigabyte se odhodlal otevřít nejvýše položené RMA centrum (vyřizování reklamací, servis) na světě a to přímo v posvátné Lhase, hlavním městě Tibetu, 3650 metrů nad mořem.


Potala Palace a otvíračka nového RMA v Lhase

Pokud bylo doposud v Tibetu třeba vyřídit nějaké reklamace a opravy počítačových komponent Gigabyte, muselo se tak činit odesláním až do Chengdu. Vzhledem k rozvoji oblasti díky turistickému ruchu už zřejmě je nějaké reklamační středisko potřeba i zde, na náhorní plošině u himálajských štítů. Další odstavec jsem si vypůjčil přímo z originálního sdělení:

Centrum
RMA Lhasa společnosti Gigabyte je řízeno zkušeným místním inženýrem, aby bylo
zajištěno poskytování služeb RMA na nejvyšší úrovni včetně použití vyspělého
zařízení BGA, které je schopné vyměnit čipovou sadu základní desky. Jako vrchol
vyspělých schopností a rychlého servisu je centrum RMA Lhasa schopné poskytovat
službu přímé výměny u nejrozšířenějších modelů.


Testování a oprava obvodů základní desky | Oprava základní desky na počkání

Poloha nového servisního centra také dokazuje, že když jde o byznys, na nějaké konflikty mezi (kontinentální) Čínou a Tchaj-wanem nebo ČLR a Tibetem se nehraje. Toho je koneckonců důkazem už několik let fungující obchod mezi Taipei a Pekingem i levná výroba tchajwanských značek v oblastech jako Dongguan, Shanghai či Guangzhou. V každém případě mi to nedá vynechat příležitost alespoň sebevíc mimo téma připomenout, jakého krvavého bezpráví se Číňané v Tibetu dopustili a jak to proti zemi, kde není ropa ani nic podobného, prošlo. Snad je vznik pobočky na RMA jedním z důkazů, že čas pomalu hojí alespoň nejhlubší rány.

Ohodnoťte tento článek!