Gigabyte se připravuje na Skylake. Potěší hráče a milovníky přetaktování

0

Vydání procesorů platformy Intel Skylake se nezadržitelně blíží. Výrobci základních desek si tuto skutečnost uvědomují a připravují modely určené pro tuto platformu. Gigabyte nyní uvádí hned dva zajímavé modely – jedna deska je zaměřena na hráče, druhá potěší nadšence do přetaktování.

Gigabyte Z107X-Gaming 3

První novinka ponese název Gigabyte Z170X-Gaming 3. Jedná se o desku rozměru ATX, vybavenou socketem LGA 1151. Černo-červené zbarvení používá výrobce pro většinu modelů z „hráčské“ série, nově se však dočkáme doplnění ještě o bílý odstín, který je použit například pro lemování slotů PCI-e. Na první pohled zaujme také logo oblíbené MMO hry World of Tanks na hliníkovém chladiči čipsetu, které ještě více zdůrazňuje, na jaký segment trhu deska míří.

Po stránce konektivity na tom není chystaná novinka vůbec špatně. Ve výbavě najdete čtveřici slotů pro operační paměti DDR4, tři sloty PCI-e 3.0 ×16 a tři sloty PCI-e 3.0 ×1. Nechybí ani dvojice slotů M.2 s rychlostí 32 Gb/s určených pro SSD či konektory SATA Express. Potěšující je rovněž podpora standardu USB 3.1 a přítomen by měl být dokonce i konektor USB-C. Zvuková karta dostala vylepšení AMP-UP, se kterým se u Gigabytu setkáváme již delší dobu. Síťovou konektivitu zajišťuje čip Killer E2200. V prodejním balení by měli zákazníci k desce obdržet bonusový klíč do hry World of Tanks.

Druhá odhalená deska s označením Gigabyte Z170 SOC Force je oděna do černo-oranžových barev.  Tento model cílí na opravdu náročné uživatele a příznivce vysokých taktů. Určení desky nejvíce napovídá masivní 24fázová napájecí kaskáda procesoru, která zajistí stabilitu i při vysokém napětí. Chladič této kaskády je vybavený dvěma otvory pro připojení do okruhu vodního chlazení. Desku je ovšem možné provozovat i se vzduchovými chladiči. Zajímavý je také kryt, který chrání zadní konektory. S tímto řešením přišel jako první Asus u své série Sabertooth a v poslední době jej napodobují i ostatní výrobci.

 

Vedle slotů pro paměti DDR3 je umístěn panel OC Touch. Jak již název napovídá, jeho služby využijete především při přetaktování a to zejména v případech, kdy budete mít sestavu položenou na stole. Pro podobné případy se také hodí dva konektory USB umístěné v rohu desky hned vedle SATA. Konektivita je i v tomto případě opravdu bohatá a nejdete zde snad vše, na co si vzpomenete.

Ceny ani oficiální datum uvedení na trh zatím neznáme. V případě modelu Z107 SOC Force ale budete zcela jistě sáhnout hlouběji do kapsy. Procesory Intel Skylake by měly být uvedeny 5. srpna, takže očekáváme, že se tento den dočkáme i zahájení prodejte základních desek určených pro tuto platformu.

 

Zdroj: Techpowerup, Zolkorn

Ohodnoťte tento článek!