Gigabyte učí přetaktování aneb první OC workshop v ČR

  0

  Komunita extrémního přetaktování v Česku a na Slovensku není příliš velká a chtělo by to do ní přivést nové tváře. Ve spolupráci s několika světovými společnostmi připravili čeští overclockeři jedinečnou akci, která je v Evropě hodně výjimečná. Cítíte se právě vy na to, zkusit si něco nového? Poté si přečtěte celý tento zápisek.

  Před tím, než někdo začne tvrdit, že se akorát jedná o PR „článek“, bychom rádi upozornili, že celý tenhle nápad a akce vznikla čistě z iniciativy českých overclockerů.

  Zajímáte se o přetaktování, chtěli byste si vyzkoušet jeho extrémní odvětví, ale nemáte k tomu příležitost či finance? Nebo jste zkrátka jen nadšenci do počítačových komponent a rádi byste se podívali na extrémní přetaktování naživo? Potom bychom vás rádi pozvali na vůbec první Overclocking workshop v České republice a jeden z mála i v Evropě. Motto workshopů sponzorovaných společností Gigabyte je: „Gigabyte wants you… to learn overclocking“.

   

  Pojďme si nejdříve říct, oč se vlastně bude jednat. Jak již jistě tušíte, akce bude veřejně přístupná. Jejím hlavním účelem je přilákat další lidi do české komunity extrémního přetaktování a přiblížit jej lidem, kteří ho nikdy na vlastní oči neviděli. Ukážeme vám, co vše jde vymáčknout z dnešních komponent a dostane se i na nějaké ty blbinky s kapalným dusíkem. Těm, kteří si budou chtít přímo něco vyzkoušet, to bude umožněno, ale pouze v případě věku nad 18 let, pokud se bude jednat o manipulaci s kapalným dusíkem. V případě samotného taktování není věk nijak omezen. Vše samozřejmě za našeho odborného dohledu. Maximální počet takových lidí je patnáct, což znamená pět u každé sestavy. Počet „pouze“ přihlížejících je prakticky neomezen.


  V Austrálii jsou OC workshopy velmi oblíbenými

  K dispozici budou celkově tři sestavy postavené na procesorech AMD, které kapalný dusík vyloženě milují. U každé sestavy bude někdo z overclockerů. Buď to budu já (znát mě můžete také pod přezdívkou Blue Storm), týmový kolega Aleš Kaňák (froxic) nebo druhý týmový kolega Michal Šimonek (flanker). Vše poběží na základních deskách Gigabyte a pravděpodobně s operačními pamětmi Kingston (zatím nepotvrzeno). Jestliže vás napadlo, že výše uvedené tři společnost jsou sponzory workshopu, pak byla vaše myšlenka správná. Těšit se můžete i na zástupce jednotlivých společností. Celou dobu budeme, i v průběhu názorných ukázek, návštěvníkům k dispozici.

  Akce tohoto typu se ani po světě moc často nevyskytují. Nedávno byla jedna větší v Brazílii za vedení zkušeného overclockera Rbuasse. Další se pravidelně konají v Autrálii v různých městech a vede je Team AU (australský OC tým) ve vedení Dinem Strkljevicem. Videa z obou workshopů najdete pod tímto odstavcem.

  Mnoho z vás se teď zřejmě zeptá, kdy a kde se akce bude konat. První český Gigabyte Overclocking Workshop bude pořádán v Praze v posledním týdnu měsíce června. Přesnější místo a datum konání bohužel zatím nemáme, jelikož je vše v jednání a v současné době hledáme vhodné prostory pro uspořádání. Píšeme o tom však již teď z toho důvodu, abychom oslovili co nejvíce čtenářů. Výše uvedené informace tedy berte jako předběžné s tím, že se mohou změnit. Podívejme se ještě na „důležité“ odkazy.

  Webové stránky

  Byly vytvořeny především pro:

  • základní informace o workshopu, 
  • vyřčení pravidel pro návštěvníky 
  • obsažení registračního formuláře 

  Registrační formulář jsou povini vyplnit všichni, kteří si budou chtít extrémní přetaktování vyzkoušet. Byli bychom ale moc rádi, kdyby jej vyplnili i lidé, kteří se přijdou podívat „jen tak“, abychom věděli, kolik návštěvníků máme očekávat.

  Odkaz: https://sites.google.com/site/gigabyteoverclockingworkshop/

  Facebook komunity českého a slovenského extrémního přetaktování

  Fanouškovská stránka na Facebooku vznikla v březnu a v současné době čítá nějakých 152 příznivců. Najdete tam snad všechny aktuality z české a slovenské OC scény. Budeme tam zveřejňovat i informace o tomto workshopu, ale nebojte se, vše podstatné naleznete i na webu ExtraHardware.

  Odkaz: https://www.facebook.com/ceskyOC?bookmark_t=page

  Ohodnoťte tento článek!