Gigabyte uvedl 4GB verze GeForce GTX 960 G1 Gaming a WindForce 2X OC

0

Titan X byl nedávno uveden společností nVidia a z tábora AMD naopak záhadně unikaly informace o jejich připravované vlajkové lodi Radeonu R9 390X a k tomu se ještě přidala záplava novinek vyrojivších se před veletrhem CeBIT. V tomto mumraji zcela zaniklo uvedení 4 GB verzí GeForce GTX 960 společností Gigabyte. Pravda, nejedná se o nijak zásadní novinku, a jak je již u Gigabytu zvykem, přišli na trh o něco málo později než konkurence, ale byla by škoda nepodívat se blíže na jejich modely.

Uvedení se dočkaly dva modely, z nichž se nejprve zaměříme na GTX 960 WindForce 2X OC. Karta má připraveny dva profily pro jádro, mezi nimiž je možné volit. V konzervativnějším módu Gaming běží jádro na taktu 1216 MHz a boost je nastaven na 1279 MHz. V módu OC si poté jádro polepší na 1241 MHz a boost takt je udáván na 1304 MHz. Paměti o kapacitě 4 GB pracují na efektivní frekvenci 7010 MHz. Karta je vybavena dobře známým chladičem WindForce 2X se dvěma 90mm ventilátory, který dle poslední módy umí oba ventilátory vypnout v případě, že teploty karty nepřesahují výrobcem danou hranici. Tu sice neuvádí, ale s největší pravděpodobností se bude pohybovat někde v rozmezí od 40 do 60 °C.

Přečtěte si také:

GTX 960 WindForce 2X vyžaduje napájení pomocí 6pinového a 8pinového konektoru. Délka karty dosahuje necelých 26 cm a na její záslepce naleznete dvojici DVI konektorů, HDMI a tři DisplayPorty. Vzhledem k přemíře výstupních konektorů budete na záslepce hledat marně průduchy, jimiž by mohla alespoň část ohřátého vzduchu odcházet ven ze skříně. V našich končinách je Gigabyte GTX 960 WindForce 2X 4GB zatím pouze k předobjednání za necelých 7300 Kč.

O něco zajímavějším modelem je GTX 960 G1 Gaming, která má rovněž 4 GB paměti s efektivní frekvencí 7010 MHz, ale oproti předchozí verzi nabídne o něco vyšší takty. Gaming mód začíná tam, kde skončil OC mód u předchozí karty, tedy na taktu 1241 MHz a na boost frekvenci 1304 MHz. OC mód v podání této druhé karty však nabídne základní takt 1266 MHz a střední hodnotu boostu 1329 MHz.

 

Co se záslepky a požadavků na přídavné napájení týče, nezměnilo se zhola nic, ale délka karty narostla na necelých 30 cm, neboť využívá chladič WindForce 3X, který si rovněž osvojil funkci vypínání ventilátorů v případě nízkých teplot karty. GTX 960 G1 Gaming je již také k předobjednání a to za něco málo přes 7700 Kč.

Zdroj: Gigabyte 1 , 2

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. iPad s klávesnicí – pochybuju, že by se po neúspěchu Windows 8 Apple pustil do podobného experimentu. Stejně tak nevěřím, že by tam narvali tabletový Atom a měli z toho super pomalý netbook.