Gigabyte uvedl novou vlajkovou loď, základní desku Z77X-UP7

0

Společnost GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd., přední výrobce základních desek a grafických karet, dnes uvedla na trh svého největšího hráče v oblasti přetaktování – základní desku Z77X-UP7, která jako první přináší robustní návrh napájení 32+3+2 fází s technologií Ultra Durable™ 5. Tato technologie zahrnuje komponenty, které zvládají extrémně vysoké proudy. Příkladem jsou obvody IR3550 PowIRstages® od společnosti International Rectifier s limitem až 60 A.

Gigabyte Z77X UP7

 

Gigabyte Z77X UP7„U modelu Z77X-UP7 se 32+3+2 napájecími fázemi v kombinaci s technologií Ultra Durable™ 5 jsme vytvořili nejlepší návrh napájení procesoru, jaký je dnes na základních deskách dostupný,“ komentoval HiCookie, expert na přetaktování ve společnosti GIGABYTE. „Nejenže pomůže při extrémním přetaktování dosáhnout na procesorech Intel® Core™ i7-3770K frekvence až 7 GHz a překonat rekordy v benchmarcích, ale také poskytne zákazníkům studenou a dostatečně stabilní platformu, která může být i přes své přetaktování nepřetržitě chlazená vodou.“

 

Převratný návrh napájení procesoru se 32+3+2 fázemi
Základní deska GIGABYTE Z77X-UP7 dokáže díky svému návrhu se 32+3+2 napájecími fázemi (32 fází pro procesorová jádra, tři pro integrovanou grafiku Intel® HD Graphics a dvě pro VTT) dodat procesoru značné množství energie. S největším počtem fází, který je na trhu dostupný, může základní deska Z77X-UP7 rozdělit zátěž a zajistit tak nižší provozní teploty a maximální přísun elektrické energie do procesoru.

Gigabyte Z77X UP7

Technologie Ultra Durable™ 5
Díky oceněné technologii GIGABYTE Ultra Durable™ 5 se součástkami, jako jsou obvody PowIRstage® od společnosti Internatinal Rectifier schopnými přenést proudy o velikosti až 60 A, může model Z77X-UP7 poskytnout neuvěřitelný výkon 2 000 W, přitom pracuje při pozoruhodně nízkých teplotách. To znamená, že je i přetaktovaný, vodou chlazený systém se základní deskou Z77X-UP7 schopen poskytnout extrémní výpočetní výkon.

Gigabyte Z77X UP7 Gigabyte Z77X UP7

Návrh s kompletně digitálním PWM
Základní deska GIGABYTE Z77X-UP7 čerpá výhody exkluzivního kompletně digitálního návrhu „All Digital Engine“, který přináší pro třetí generaci procesorů Intel® Core™ maximální výkon. Použití výhradně digitálních řadičů znamená mnohem preciznější přenos energie k výkonově nejnáročnějším, a přitom velmi citlivým komponentám.

  Gigabyte Z77X UP7

4-way SLI™ i CrossfireX™
Gigabyte Z77X UP7Základní deska GIGABYTE Z77X-UP7 přináší nejvíce škálovatelnou grafickou platformu s podporou 4-way režimu ATI CrossfireX™ i Nvidia SLI™. Díky osazení čtyřmi PCI Express 3.0 sloty s osmi PCIe linkami pro každý, přináší Z77X-UP7 velmi plynulý 3D rendering, extrémní množství snímků za sekundu a vylepšené grafické funkce pro uživatele, kteří chtějí ze svého systému získat nejvyšší grafický výkon.

 

Nativní PCIe ×16 třetí generace s přímým přístupem k procesoru
Jediný černý PCI Express ×16 slot poskytuje přímý přístup k procesoru, obchází tak čip PLX. To přináší nejrychlejší možné připojení pro jedinou grafickou kartu a tím i nejvyšší skóre v benchmarcích.

Gigabyte Z77X UP7

3D BIOS přináší široké možnosti přetaktování
Gigabyte Z77X UP7GIGABYTE kompletně přepracoval tradiční BIOS, který byl srozumitelný spíše pro pokročilejší uživatele a nadšence, na exkluzivní UEFI BIOS. Díky vynikajícímu grafickému rozhraní, jež využívá 32bitových barev a ovládání pomocí myši, umožňuje GIGABYTE 3D mód začínajícím uživatelům pochopit, které oblasti základní desky jsou ovlivněny nastavením BIOSu, uživatelé lépe porozumí jeho funkcionalitě. Rozšířený mód (Advanced Mode) poskytuje komplexnější prostředí UEFI BIOS, jenž je navrženo speciálně pro přetaktovávače a náročné uživatele, kteří chtějí maximální kontrolu nad svým počítačovým hardwarem.

Gigabyte Z77X UP7

Duální UEFI BIOS™
Srdcem vzrušující technologie 3D BIOS™ je dvojice fyzických BIOS pamětí. Ty obsahují exkluzivní duální UEFI BIOS™ s patentovanou technologií GIGABYTE DualBIOS™, která automaticky obnoví data BIOSu v případně, že se hlavní BIOS zhroutí nebo selže.

Přepínač BIOSu
Na základní desce najdete přepínač M/B (Main/Backup), kterým můžete manuálně zvolit, který čip BIOSu bude používán (hlavní nebo záložní BIOS). Díky tomu si můžete vybrat jeden BIOS pro běžné použití a druhý speciálně pro přetaktování. Můžete také snadno porovnat dvě různé verze BIOSu, což je velmi užitečná funkce, když se chystáte aktualizovat BIOS, ale nechcete přijít o svá původní nastavení.

Gigabyte Z77X UP7

Vypínač funkce DualBIOS™
Obnovovací funkci DualBIOS™ můžete snadno deaktivovat dalším přepínačem na desce a ušetřit tak čas v případech, kdy selže přetaktování.

Funkce OC-Touch
OC-Touch umožňuje snadné a rychlé přetaktování, díky kterému získáte ze systému ten nejlepší výkon. Tlačítky OC-Touch plus nebo mínus lze na desce ručně nastavit násobič procesoru a takt BCLK a s tlačítkem OC-Gear zvolíte u BCLK krok 1 nebo 0,3 MHz. Tyto změny mohou být provedeny v reálném čase, ať už v BIOSu, DOSu, nebo ve Windows® bez nutnosti restartu, takže můžete rychle doladit svůj systém a najít maximální frekvencí procesoru. Vestavěné moduly pro měření napětí pomáhají pohodlně sledovat napětí jednotlivých komponent. Přepínačem LN2 Mode okamžitě snížíte frekvenci procesoru (násobič se nastaví na 16×), což se hodí pro spuštění aplikací jako je CPU-Z, které pak nezpůsobí nezdar při extrémním přetaktování.

Nový design chladičů
GIGABYTE vytvořil nový „Thin Fin“ design chladičů s oranžovými nápisy sladěnými s barvou slotů na desce. Chladiče využívají ultratenkých kovových lamel, které značně zvětšují plochu chlazení, takže dochází k rychlejší výměně tepla.

Gigabyte Z77X UP7

 

Ohodnoťte tento článek!