Gigabyte X11 s tělem z uhlíkových vláken váží pouze 975 gramů

0

Společnost Gigabyte si většinou vybavíme spíše v souvislosti se základními deskami či příslušenstvím. Teď, těsně před veletrhem Computex v Tchaj-peji, však společnost představila svůj extrémně lehký notebook. O Ultrabook se prý nejedná, protože nesplňuje všechny parametry, a kvůli tělu z uhlíkových vláken a nízké hmotnosti a tloušťce jej Gigabyte nazývá Carbonbookem.

Novinka Gigabite X11 je jedenáctipalcový, vysoce přenosný notebook s displejem o rozlišení 1366 × 768 px. Uhlíkový povrch je podle zahraničních novinářů, kteří se k němu již dostali, velmi silně lesklý a lehce se zapatlá; uvidíme, zda si s tím výrobce ještě poradí, protože u často přenášeného notebooku by to mohl být problém. Uvnitř se skrývá procesor od Intelu z řady Core – není známo, který to přesně je, pouze víme, že obsahuje integrovanou grafiku Intel HD 4000 a běží na čipsetu Intel HM77. To doplňuje 4 GB paměti DDR3 a 128GB SSD.

 

Největším lákadlem je ovšem velmi nízká hmotnost – v poslední době jsme sice slyšeli ještě o dalším podobně lehkém notebooku s hmotností pod 1 kg, NEC LaVie Z, ale i když X11 není jediný (jak mnohé servery chybně tvrdí), pořád patří k nejlehčím notebookům na světě. Hmotnost pod kilo je včetně baterie s kapacitou 4730 mAh, která by měla vydržet až 5 hodin na jedno nabití.

Superlehký Gigabyte X11 z uhlíkových vlákenSuperlehký Gigabyte X11 z uhlíkových vláken

Cena Gigabyte X11 by se měla v závislosti na konkrétní konfiguraci pohybovat mezi 999 a 1299 americkými dolary.

Zdroj: Tweaktown

Gigabyte X11 s tělem z uhlíkových vláken váží pouze 975 gramů

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Další důkaz toho, jak se Goo. agresivně snaží ovládnout celý internet. Pokud začínájí s registrací takových generických a účelově-nespecifických názvů domén 1. řádu, jako např. .docs a .lol, tak nebudou mít problém si třeba zaregistrovat i jiné podobné domény, jako např. .web, .app, .vid, .play, etc. Pro takovou gigantickou korporaci je nějakých $185K úplně nic.

    .google bude vlastně první doména 1. řádu která bude mít ve svém názvu název společnosti…

    Pak si za pár let usmyslí, že otevřou registraci domén 2. řádu pro věřejnost zdarma, a pak každý druhý web bude mít v názvu jméno té jejích společnosti (např. cnews.google). Doufám jen, že se toho už nedožiju 🙂