Gigabyte X58A-OC: vyrobena pro perfektní taktování

0

Gigabyte zkonstruoval svou oranžovočernou desku s přívlastkem OC, která má nabídnout vše co byste mohli chtít pro taktování Core i7.


Gigabyte X58A-OC nese socket 1366 pro Core i7-9xx, šest slotů pro paměti DDR3, čtyři sloty PCI Express ×16 a jedno klasické PCI. Jinak kupodivu mezi PEG sloty nic nenajdete. Černé PCB s vrstvami mědi nese černé a oranžové komponenty, deska je určitě pěkná. Co je na ní vlastně tak skvělého? Gigabyte to popisuje v bodech-schopnostech:

  • OC-Cool je nové pasivní chlazení s LED indikací teploty na severním můstku, to bude možná to, co jsme viděli na deskách řady G1-Killer. Pomocí snímané teploty mohou být regulovány otáčky v sedmi čtyřpinových konektorech pro ventilátory, to můžete ostatně upravovat v BIOSu.
  • OC-Dual BIOS mluví sám za sebe, deska nese dva BIOSy. Na desce je přepínač, kde si zvolíte, jaký BIOS použijete.
  • OC-PEG jsou dva SATA konektory na desce. Ne datové porty, ale ty napájecí, podívejte se z obou stran vedle osmi datových konektorů. Ty se starají o přívod další energie do desky, kterými může sama deska nakrmit nenasytné multi-GPU systémy.
  • OC-Touch v sobě zahrnuje hlavně řadu tlačítek přímo na desce (na obrázku pod sloty DIMM), dále dvoumístný sedmisegmentový LED displej pro indikaci stavu desky a také několik bodů pro měření napětí.
  • OC-VRM je vylepšený systém napájení sestavený z 50A driver MOS čipů, které dohromady dovedou procesoru dodávat neskutečných 600 A (až 1200 W). Procesor je napájen dvěma osmipiny ATX12V. Dále se do bodu počítají ještě tantalové kondenzátory POSCAP a přepínač, který za běhu PC dovede upravovat frekvenci PWM v hodnotách 400, 600, 800 a 1000 kHz.

Deska má porty USB 3.0, zvuk 5.1 a samozřejmě Ethernet v rychlosti 1 Gb/s. Gigabyte ji bude ukazovat na letošním CeBitu, ale datum uvedení na trh je zatím neznámé, takže máte dost času šetřit 🙂

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!