Gigaset SL930A: Němci zkřížili stolní telefon s androidím smartphonem

0

Německá společnost Gigaset, druhý největší dodavatel pevných telefonů na světě, uvedl novinku SL930A. Vypadá jako smartphone v dokovací stanici a podobně také funguje až na to, že se chytá pouze v pevné síti, a má tak pouze omezený dosah. Telefon se bezdrátově spojí se základnou až na vzdálenost 50 metrů v interiéru a 300 metrů v exteriéru.

Gigaset SL930A Gigaset SL930A
Gigaset SL930A

SL930A obsahuje 3,2″ dotykový displej s rozlišením 320 × 480 px. Na telefonu běží Android ve starší verzi 4.0.4. O samotném přístroji toho moc nevíme. Výrobce tají přesný hardware (má neznámý 1 GHz procesor a 4GB úložiště + microSD), což ale v tomto případě nebude vadit. Na Gigasetu nikdo nebude hrát 3D hry, ale pouze rozšíří možnosti telefonování o další užitečné funkce. Díky dostupnosti obchodu Google Play si tak můžete doplnit Skype, Viber, WhatsApp a jiné komunikační platformy včetně tradičního VoIP přes SIP.

 

S operačním systémem má Gigaset takřka neomezenou paměť pro kontakty, může sloužit jako záznamník, dětská chůvička, lze na něm spravovat e-maily i sociální sítě. Akumulátor při hovoru vydrží 20 hodin, v pohotovostním režimu až 120 hodin. Telefon se u nás začne prodávat v polovině října za doporučenou cenu 4990 Kč.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!