Glass končí coby experiment. Google vývoj vyčlení do zvláštní divize a chystá novinky

0

Google Glass čeká nová éra. Internetová jednička před pár hodinami oznámila, že současné brýle z programu Glass Explorer už nebudou pouze experimentem a už se o ně nebude starat laboratoř Google X. Firma místo toho založila novou divizi, povede ji zkušený Tony Fadell.

Evoluce Google Glass
Evoluce Google Glass

Ten v 90. letech dělal na kapesních počítačích u Philipse. Pak založil vlastní firmu Fuse, se kterou chtěl vytvořit maličký hudební přehrávač s pevným diskem. Nakonec jej ale zlanařil Apple, kde dohlížel na vznik iPodu. V roce 2010 založil další společnost. S kolegou Mattem Rogers, kterého znal z Applu, chtěli pod značkou Nest tvořit elektroniku pro chytrou domácnost.

 

Loni se Nest Labs dostala do spárů Googlu, který za tvůrce domácích termostatů a kouřových hlásičů zaplatil 3,2 miliardy dolarů. Fadell se ale šéfování Nestu nevzdá, bude sedět na dvou židlích. Jako člověk, který pomohl založit dvě nová odvětví, se pokusí nakopnout i byznys s chytrými brýlemi.

Glass byly prozatím jen experiment pro vývojáře a geeky. Brýle se zastaralým hardwarem, ne zrovna dobrou pověstí a cenou 1500 dolarů potřebují nový směr. Google zatím neprozradil, co bude s Glass v budoucnu. Ani po dvou letech nová generace brýlí nepřišla, ale definitivní konec to určitě neznamená.

Vývoj bude pokračovat, současný prodej nicméně dostane stopku. Pondělí 19. ledna bude posledním dnem, kdy si bude možné Google Glass Explorer koupit. Nová generace by se teoreticky mohla objevit na konferenci I/O, kterou firma uspořádá začátkem léta.

Zdroj: Google, The Verge

Ohodnoťte tento článek!