GlobalFoundries: hromadná výroba 14nm LPP FinFETem od počátku roku 2016

0

AMD, jeden ze stěžejních partnerů GlobalFoundries, úspěšně odzkoušel pokročilejší verzi 14nm výrobního postupu s označením Low Power Plus (LPP). Tato verze výrobního procesu nabízí vyšší výkon a nižší spotřebu energie v porovnání se stávající zavedenou variantou Low Power Early (LPE). Navíc je novější varianta vhodnější pro velké čipy a obecně nabízí širší možnosti uplatnění.

GlobalFoundries 14nm LPP FinFET

Důležité je především to, že se AMD podařilo úspěšně otestovat několik rozdílných produktů a v současnosti připravuje první samply konkrétních produktů. Podle vyjádření Marka Papermastera, staršího viceprezidenta a technického ředitele společnosti AMD, očekává tato společnost, že technologie FinFET sehraje důležitou roli v případě mnoha produktů, jež se příští rok objeví na trhu. AMD vkládá důvěru do GlobalFoundries a do jejich vývoje výrobních postupů a očekává, že využití 14nm LPP procesu u procesorů, grafických jader i APU.

Psali jsme o GlobalFoundries:

Krom siláckých řečí o tom, jak je 14nm výrobní postup od GlobalFoundries nejlepší a nejefektivnější, je součástí tiskové zprávy také mnohem zajímavější informace o reálném počátku výroby koncem tohoto roku. Velkoobjemová produkce je poté naplánována na první měsíce roku 2016.

Zdroj: GloabalFoundries

Ohodnoťte tento článek!