Gmail: 6 nových funkcí pro příjemnější a rychlejší práci

0

Vývojáři poštovního klientu Googlu prošli diskuze, kde si lidi stěžují na chyby a špatné funkce a některé z nich opravili či přidali. Šest z nich už nasadili do praxe. Které to jsou?

1. Automatické ukládání kontaktů – pokud si přes Gmail píšete s opravdu velkým počtem lidí, vzniká zmatek v seznamu kontaktů. Při každé nové zprávě byl adresát uložen proto, aby se při příštím psaní mohla zobrazit nápověda s dokončením adresy. Jenže když pak máte v seznamu 30 Petrů, dost to obtěžuje a nahledáte se, než najdete ten správný kontakt. Teď lze automatické ukládání vypnout.

2. Upozornění na překlepy – když v adrese zapomenete na tečku před doménou nebo zavináč, Gmail už nehlásí obecnou chybu, ale napíše, ve které adrese jste něco udělali špatně.

3. Konec vyskakujících oken – při odpovídání na zprávy v koši Gmail varoval uživatele novým oknem, teď jen prostou hláškou.

4. Z filtrů zpět do zprávy – když během čtení zprávy vytvoříte podle jejích parametrů (odesílatele, předmětu) nový filtr, po jeho vytvoření vás Gmail vrátí zpět do zprávy. Dříve jste zůstali v nastavení filtrů.

5. Klávesové zkratky jednoduše – pokud používáte hlavně klávesnici, určitě jste v nastavení aktivovali klávesové zkratky. Abyste si je nemuseli všechny pamatovat, stačí stisknout kombinaci Shift+? a objeví se krásný průvodce.

6. Tlačítko obnovit – pokud máte Gmail svázaný s dalšími účty, pošta se co hodinu stahuje pomocí POP3. V nastavení Laboratoře lze aktivovat tlačítko Obnovit, kterým načtení zpráv z dalších stránek vynutíte. Jenže doteď bylo tlačítko pouze formou odkazu, nyní dostalo grafický kabátek, stejně jako další tlačítka v řádku (Smazat, Archivovat…)

Zdroj: Gmail

Ohodnoťte tento článek!