Migrace na nový Gmail začne během července (minimálně v rámci G Suite)

Google zpřesnil, kdy dojde k migraci na nový Gmail, byť se stále jedná o orientační plán. Do této chvíle však byla nová verze pošťáka v rámci pilotního programu k dispozici jen na vyžádání.

2
Gmail
Gmail
-
Zdroj: logo: Google | koláž: Cnews

Koncem dubna Google odhalil novou verzi Gmailu. Jedná o největší oživení služby za sedm let, během nichž se prakticky nezměnila. Kromě decentního redesignu se Gmail přerodil na progresivní webovou aplikaci a podporuje běh v režimu bez připojení. Což bude pro mnohé naprosto zásadní vylepšení. Také vás upozorní, že jste někomu zapomněli odpovědět.

Dosud byl však nový Gmail dostupný jen některým uživatelům a uživatelkám, kteří jej navíc museli ručně zapnout. Google konečně řekl, kdy ho budou moct používat všichni. Během července začne migrace schránek ze staré na novou verzi poštovní služby. Kdy nastane den s velkým „D“, ještě nevíme.

Google nicméně uvádí, že zhruba osm týdnů po zahájení migrace budou na novou verzi přepnuty všechny schránky. Volba pro ponechávání staré verze bude zachována po dobu 12 týdnů od data zahájením migrace. Teoreticky tak bude možné starý Gmail používat minimálně během srpna a září, možná pak ještě aspoň část října. Po oněch 12 týdnech ale získáte nový Gmail a stará verze bude definitivně vypnuta.

Gmail: Nový vzhled schránky
Nový vzhled schránky

Podotýkám, že oznámení Googlu je technicky vzato směřované na ty, kdo si přeplácí G Suite. Těžko si však představím, že to s bezplatnou spotřebitelskou verzí Gmailu bude jinak. Nová verze ostatně byla oznámena ve stejný den pro obě uživatelské skupiny. Datum všeobecné dostupnosti, o němž Google mluví, je pravděpodobně obecné. Z příspěvku mi to tak zní.

Migrace na nový Gmail začne během července (minimálně v rámci G Suite)
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.43%) 7 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Snad to i zrychlí. Na hodně zařízeních se to nové logo animuje dvakrát a čekání je pěkně dlouhé, třeba i 15s. A zase někde i na pomalejším připojením a strojem je to okamžité jako na staré verzi.