GMail: Jedna schránka nestačí

0

V laboratořích Google se občas dějí zajímavé věci. Při jednom z posledních pokusů se začaly příchozí schránky množit a množit, až se jimi zaplnila celá obrazovka. Nejedná se však o žádné zmutované stvůry, které vám chtějí vysát mozek, nýbrž o vyšlechtěné pomocníky s cílem ušetřit systémové prostředky vaší šedé kůry mozkové.

Náročnější uživatelé totiž zajisté využívají automatického třídění pošty, pomocí přidávání štítků dle klíčových slov, či jiného kritéria. Nyní lze poštu z libovolných kategorií zobrazit na hlavní stránce Gmailu hezky vedle sebe, čímž získáte rychlý přehled o nových e-mailech z různých oblastí, aniž by bylo zapotřebí zběsilého překlikávání z jedné kategorie do druhé.

Využití nové funkce najdou převážně e-mailově vytížení jedinci, zpracovávající příchozí poštu různých kategorií, od osobních psaníček až po formální pracovní korespondenci, pomocí jediné schránky. Tato skupina se navíc prozatím zúží na osoby s anglickým rozhraním a zapnutou volbou „Multiple inboxes“ v záložce „Labs“ v nastavení GMailu. Nakonfigurovat je možné zobrazování v podstatě jakéhokoliv výsledku zcela běžného hledání.

Zdroj: CNET

Ohodnoťte tento článek!