Gmail může odesílat až 10GB přílohy díky propojení s úložištěm Google Drive

0

Jestli měl někde Gmail výrazné slabiny, tak to byla velikost příloh. Sice dokázal do zprávy vložit nadstandardních 25 MB, ale větší soubory prostě ukončil chybou. To Hotmail (Outlook) od Microsoftu byl chytřejší. U souborů nad 25 MB se nabídnul, že je uloží na SkyDrive. Skrz web jste mohli jednoduše uložit až 300MB soubory. SkyDrive sice umí pracovat i s 2GB soubory, ale ty už byste museli nahrát skrz desktopovou aplikaci.

Gmail umí odesílat přílohy skrz Drive 

Podobné propojení chybělo mezi Gmailem a úložištěm Drive. Kritizovali jsme to od začátku, Google nás konečně vyslyšel. V příštích dnech vloží do editoru zpráv funkci, pomocí níž vložíte až 10GB soubory, případně dohledáte a vyberete ten, který v Drivu (Disku) už máte. Slouží k tomu zvláštní tlačítko, takže musíte dopředu vědět, jak je soubor velký.

Gmail umí odesílat přílohy skrz Drive

Přílohy zaslané skrz Drive (nebo SkyDrive) mají několik výhod. Jednak nezahltí schránku adresáta, protože jsou stále uloženy na vašem účtu. A jednak adresát vždy získá přístup k nejaktuálnějšímu souboru. Pošlete-li například obrázek nebo textový dokument, druhá strana bude mít vždy dostupnou jeho poslední úpravu.

Vkládání skrz Drive bude možné jen pomocí nového editoru v Gmailu. Pokud nechcete čekat na oficiální funkci Googlu, přes doplněk do prohlížeče můžete už nyní v Gmailu využívat soubory uložené ve službách Drive, SkyDrive či Box.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!