Gmail obohatilo nové API. Můžete tvořit specificky zaměřené aplikace

0

Součástí novinek, které Google představil na konferenci I/O 2014, jsou novinky v API pro Gmail. To vývojářům umožňuje číst nebo posílat e-maily. Což potenciálně může vést k zajímavým aplikacím, které nám dovolí pracovat s elektronickou poštou. Nemusí jít zrovna o plnohodnotné poštovní klienty, pro ty je tu ostatně IMAP. Novinka se s IMAPem funkčně zcela nepřekrývá.

Tip: Google I/O 2014: vše, co chcete vědět o novém Androidu a Chromu

Přístupové rozhraní se nebojí e-mailů, konverzací, štítků, rozepsaných zpráv a historie. Google reaguje na poptávku a nabídku na trhu. Po uvolnění IMAPu se objevilo mnoho služeb, které s Gmailem pracovaly. Za všechny jmenujme Boomerang, jenž uživateli dal možnost poslat zprávu později, ne hned, případně příchozí zprávy odebral a vrátil je do doručené pošty po stanovené době.

 

Čím dále se Gmail zlepšuje, tím méně ale IMAP stačí. I třeba dělení pošty do složek – reklama, sociální sítě, fóra apod. – je s tímto starým protokolem problematické. I když IMAP určitě jen tak nevymizí, vývojářům nové API usnadní život a dovolí jim naplno pracovat s poštou v Gmailu. Mohou tak vzniknout např. spolehlivé jednoúčelové nástroje na zálohování e-mailů atp.

Zdroj: Google Developers via Google Operating System

Ohodnoťte tento článek!