Gmail umožňuje přehrávat videa z příloh přímo v prohlížeči a posílat peníze známým

2
Gmail
Gmail
-
Zdroj: logo: Google | koláž: Cnews

Patrně víte, že Gmail máme rádi. I jako nyní již letitý uživatel konkurenční služby Outlook.com tvrdím, že Gmail stále nabízí o něco lepší zážitek. Aspoň v prohlížeči. Mimo toto prostředí mu pak ale zase chybí protokol EAS. I ve špičkové službě může být co zlepšovat. Gmailu se proto dotklo pár vylepšení.

1.

Google ve webovém rozhraní Gmailu na počítacích zlepšil přehrávání videí z příloh. Zlepšil ho tak, že nyní je možné video rovnou přehrávat v okně prohlížeče, podobně jako si v něm pouštíte klipy na YouTubu. Dříve bylo nutné video přidané k e-mailu formou klasické přílohy nejdříve stáhnout do úložiště počítače. Distribuce novinky je jako obvykle postupná a může trvat až řádově několik týdnů, než ji budete moct používat ve svém účtu.

2.

Druhá novinka je o pár dní starší a vztahuje se k mobilnímu klientu pro Android. Ze svého smartphonu můžete skrze Gmail posílat peníze. Až si zapomenete peněženku, budete moct svému kamarádovi či kamarádce rovnou poslat patřičnou částku, abyste nebyli dlužní za útratu v kavárně. Gmail funkci podporoval, ale jen na počítačích. Mobilní aplikace v tomto ohledu tak jen dorovnává svého sourozence. Služba je poskytována zcela zdarma a příjemce či příjemkyně nemusí instalovat žádnou aplikaci. Funkce je zatím bohužel omezená na území Spojených států.

Gmail umožňuje přehrávat videa z příloh přímo v prohlížeči a posílat peníze známým
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (45%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Zrušil jsem účet, protože přes něj nelze odesílat maily anonymně. Dále lezl kam neměl, skenoval co neměl skenovat, najednou se v něm objevily mé soukromé pracovní kontakty, tudíž jsem honem rychle zatl tipec, google je jedna velká díra a nepotřebuji aby konkurence měla moje data k dispozici, aby někdo věděl s kým se stýkám a za jakým účelem. Není to nic ilegálního a teroristického, ale prostě a jen konkurenční boj o to abych i příští měsíc měl co fakturovat. Né že by outlook byl něčím víc, taky nedovoluje anonymní posílání emailů, ale aspoň neskenuje mé pracovní programy a nevyzobává z nich emaily mých zákazníků/zaměstnavatelů.