Gmail: vnořené štítky a náhledy zpráv

0

Google přidal do testovacích technologií Gmail Labs dvě užitečné funkce. Obě můžete najít v horní liště pod ikonkou zelené baňky (odkaz zde).

Vnořené štítky (Nested Labels)

Název hovoří za vše. Po aktivaci funkce lze několik štítků sdružit pod jeden hlavní do stromové hierarchie. Stačí v názvech štítků dodržet tento vzorec. Důležitá jsou lomítka.

Hlavní
Hlavní/Podštítek a
Hlavní/Podštítek b
Hlavní/Podštítek c
Hlavní/Podštítek c/Podpodštítek 1
Hlavní/Podštítek c/Podpodštítek 2
Hlavní/Podštítek c/Podpodštítek 3
Hlavní/Podštítek d

V tomto případě jsou štítky pojmenované EP, EP/Jan Kratěna, EP/Jan Polzer…

Kukátko na zprávy (Sneak Peak)

Druhá funkce je pro mě osobně ještě užitečnější. Na Gmailu mi vždy vadilo, že nelze layout přepnout do třípanelového, jako to má třeba Windows Live Mail, Yahoo Mail nebo desktopové klienty. Tedy aby v prvním byly složky/štítky, v druhém příchozí zprávy a v třetím jejich obsah. V současné době musíme klepnout na některou zprávu, která se pak otevře v celém okně a další příchozí nevidíte – musíte se vrátit zpět.

Aktivací kukátka získáte malé náhledy, klepnutím pravým tlačítkem myši vyskočí okno s obsahem, které pro základní orientaci stačí. Nezapomeňte, že ne všichni vyplňují předmět zprávy a ne každý předmět je jednoznačný natolik, že víte, o čem se asi v e-mailu píše.

Alternativou je na zprávu klepnout levým tlačítkem při současném držení klávesy Shift. V tom případě se zpráva otevře alespoň v novém okně prohlížeče.

Zdroj: Gmail Blog

Gmail: vnořené štítky a náhledy zpráv

Ohodnoťte tento článek!