Goggles umí vyfocený text přeložit do cizích jazyků

0

O Goggles jste už možná na Cnews slyšeli v souvislosti s rozšířenou realitou. Aplikace pro mobilní systém Android nyní dokáže také přeložit text, který vyfotíte. Stačí jen namířit, zaostřit a domáčknout spoušť. OCR software převede změť pixelů na text, který pak protáhne překladačem Googlu. Funkce byla představena letos v únoru na mobilní konferenci v Barceloně a po třech měsících se konečně dostala mezi lidi.

Zatím bohužel nepodporuje oboustranně všech 52 jazyků, které jsou dostupné v Google Translatoru. Rozpoznat umí pouze angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu a španělštinu. Překládat dovede ještě do 12 dalších jazyků, čeština i slovenština zatím chybí. Kompletní přehled s návodem naleznete zde.

Google Goggles 1.1 je možné stáhnout v Android Marketu pro systém Android 1.6 a vyšší. My se budeme těšit na další verzi, která snad zahrne i naši mateřštinu. Neměl by to být problém, běžný překlad funguje velmi dobře (i když stále je to jen stroj). Jako hlavní cíl si však Google stanovil podporu jiných písem než latinky. Třeba čínštinu, hindštinu nebo arabštinu.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!