Goldmax Monster: nejvýkonnější 11,6″ notebook (první pohled)

0

Na konci června, když jsme notebook testovali, Goldmax bohužel neměl k dispozici verzi s Core i7-3610QM, vzali jsme na zápůjčku tak „jen“ verzi s Core i5-2450M. Vzpomínáte si na Alienware M11x, stejně velký notebook, který herní divize Dellu prodávala během loňska? Tam jste našli jen ULV procesor, na výkon grafiky Kepler AW také neměl, skok je tedy celkem markantní. Od strojů s Atomem se odpichujeme opravdu hodně daleko.

 

Goldmax Monster – previewGoldmax Monster – preview

 

Goldmax nabízí všechny svoje notebooky plně konfigurovatelné, pokud vám nějaký detail v parametrech nesedí, můžete jej za jistou změnu ceny upravit v konfigurátoru. Naše konfigurace byla sestavena takto:

Goldmax Monster 1.0

  • Intel Core i5-2450M (dvoujádro Sandy Bridge, možno osadit i čtyřjádra Ivy Bridge)
  • 4 GB RAM DDR3 1333 MHz  (za stejnou cenu se nyní ovšem prodává i 8 GB, frekvence je už pouze 1600 MHz)
  • Nvidia GeForce GT 650M s 2 GB DDR3 – pochopitelně přepínatelná přes Optimus
  • 11,6″ lesklý displej s rozlišením 1366 × 768 px
  • 120GB SSD Intel 330 Series
  • hmotnost 1,8 kg
  • tloušťka 13-37 mm

Herní výkon dvoujádra a čtyřjádra se moc neliší, i když je dobré vědět, že je k dispozici i výkonnější čip. RAM je nově v základu 8 GB a osazené SSD od Intelu je opravdu úžasně rychlé, rychlejší než jakékoli jiné co jsem kdy recenzoval – počkejte si na plnou várku testů. SSD je samozřejmě za příplatek, máte možnost vzít místo něj disk. A grafika – sice nejde o highend, nicméně i 15″ notebook s ní by si zasloužil označení „herní“. Rozdílem třídy poráží veškerou střední třídu grafických karet, na highend se ovšem nedotahuje.

 

Goldmax Monster – previewGoldmax Monster – preview

 

Základní cena notebooku je 27 594 Kč vč. DPH, naše zmíněná konfigurace se prodává jen kvůli SSD za 31 200 Kč.

Displej svítí pěkně, klávesnice je moc pohodlná, zpracování je pěkné a bytelné. Notebook je, jako u Goldmaxu často, celý z měkčeného-pogumovaného plastu, dotyk je tak příjemný. Podsvícení kláves bohužel chybí.

Možnosti konfigurací

Výkon je skutečně po všech stránkách parádní. Nejvyšší konfigurace má Core i7-3820QM, 16 GB DDR3 1600 MHz a 600GB SSD Intel 320, potažmo 480GB SSD Intel 520 (můžete vybírat z řad 320, 330 a 520). Vybrat si můžete i z hybridních konfigurací s malým SSD v mSATA nebo jen z jednoduchých pěvných disků až do 1 TB kapacity.

Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview

Grafickou kartou je tu vždy GeForce GT 650M. Displej můžete mít i matný, kupodivu za ošklivý příplatek 1000 Kč (a to se výrobní cena lesklého a matného LCD liší asi o 0,15 USD).

Během příštího týdne se můžete těšit na recenzi se spoustou testů, více fotkami a také podrobnějším vyjádřením a zhodnocením notebooku.

Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview Goldmax Monster – preview

Ohodnoťte tento článek!