Goldmax Neptune: herní smršť v redakci (první pohled)

0

Na recenzi mi Goldmax nabízel už na podzim nějaké novinky, tehdy bylo s novými a aktualizovanými modely opravdu rušno. Nakonec se ke mně dostal model P170HM Neptune, „standardní“ 17,3″ herní notebook, resp. DTR. Už jsem od nich měl tu čest nedávno recenzovat Racer, nejvýkonnější (alespoň toho času) 15,6″ notebook na světě a tehdy jsem si udělal poměrně jasno v tom, že i když za Goldmax platíte, nejde jen o to logo Eurocom na víku. Dobré zpracování, barevné podání nebo čtečka otisků prstů tu jsou docela častými prvky. K tomu všemu se dostaneme v brzké recenzi.

Goldmax Neptune mi navíc na recenzi nepřišel se zrovna chudou výbavou – dostal jsem de facto čtyři různé konfigurace, resp. dva procesory – Intel Core i5-2520M a Core i7-2760QM a dvě grafické karty – AMD Radeon HD 6990M a Nvidia GeForce GTX 580M. Jeden procesor můžu s jednou grafikou libovolně kombinovat a proto vám přineseme kromě tohoto preview a recenze stroje i srovnání obou grafik – obě jsou té největší „ráže“, jakou jejich výrobce momentálně nabízí, takže by test highendu mohl být velmi zajímavý.

Co vás zaujme?

V√ùKON. Notebooky jsou plně konfigurovatelné a můžete si (za příslušný peníz) poručit i variantu s Core i7-2960XM, 32 GB RAM a libovolným Radeonem, GeForce, nebo i profesionální řadou grafických karet Quadro FX. Neptune není jen hračka, snaží se i rozvířit vody pracovních stanic. I další možnosti jsou široké, jsou tu dvě šachty na disk nebo SSD podle vašich představ.

My máme model s Core i7-2760QM – 4(8) × 2,4-3,5 GHz, 8 GB RAM, jedním 500GB hybridním diskem Seagate Momentus XT a buď Radeonem HD 6990M (o něco výkonnější) nebo GeForce GTX 580M (o něco pomalejší a kupodivu o 4 500 Kč dražší). Přesnější rozstřel v testu.

Cena konfigurace s i7 a s Radeonem bez OS je 65 370 Kč včetně DPH. Jinak notebook začíná na ceně 44 394 Kč.

Zpracování je dost pěkné, Z většinové části je notebook z kartáčovaného černého kovu, je tu i spousta plastu. Vše robustní, bytelné a… těžké. Tomu odpovídá vysoká hmotnost 3,9 kg. Tloušťkou vás také možná nepotěším, ta se pohybuje kolem 43 mm.

Klávesnice je dobrá, mezi tlačítky touchpadu je čtečka otisků prstů, matný 17,3″ displej je zkalibrovaný a nese 1920 × 1080 pixelů. Co do portů je tu docela dost slušná nabídka – čtyři USB, eSATA, HDMI, DVI, IEEE, osmikanálový zvuk přes jacky, S/PDIF a další. Důležitá je taky Wi-Fi karta, Bigfoot Killer-1103 Wireless-N, která slibuje opravdu krátké latence a také spoustu možností monitorování spojení.

Předběžný verdikt

S notebookem mě čeká ještě spousta práce, verdikt ale bude jednoznačný. Goldmax Neptune je dobrým herním notebookem. Co do zpracování se mi víc zalíbil právě pogumovaný Racer než chladné hliníkové pláty, které se snadno upatlají, nelíbila se mi hmotnost a tloušťka – ale to je úděl tohoto notebooku. Hardwarové parametry vnitřní elektroniky jsou veskrze perfektní, vaše možnosti osazování jsou široké a výkon grafik, které si můžete zvolit, je fantastický. To samozřejmě platí i o nejvýkonnějších čtyřjádrech Sandy Bridge, SSD nebo hybridních discích, obřích objemech RAM a dalším.

Hluk je vysoký, výdrž je docela krátká, ale kupodivu se i s tímto monstrem na web na 2,5 h přes Wi-Fi krásně dostanete. Kladně musím hodnotit poměrně střídmý design. Nakonec ještě zdůrazním, že jde sice o notebook, ale o čtyřkilový DTR s krátkou výdrží – nečekejte, že budu pět ódy na přenosnost.

A vše nám korunuje cena, která je samozřejmě velmi vysoká, oněch 44 tis. Kč je opravdu jen začátek a dá se jít opravdu MNOHEM výše než na 65 tis. Kč za naši konfiguraci. Nedá se ale říct, že by byl notebook předražený. Na víc si počkejte na recenzi.

Ohodnoťte tento článek!