Google a Apple chtějí urovnat patentové spory, tvrdí Reuters

0

Podle zdrojů agentury Reuters si minulý týden volali Tim Cook z Applu a Larry Page z Googlu ohledně vyřešení sporů týkajících se intelektuálního vlastnictví, pravděpodobně patentů týkajících se mobilních technologií. Příští týden by měli v diskuzi pokračovat. O čem přesně se bavili, ale nikdo neví a ani jedna strana nechtěla zprávu komentovat.

Jeden ze zdrojů naznačuje, že Google a Apple chtějí urovnat patentovou válku. Apple táhne proti Androidu, avšak nútočí na Google přímo, pouze prostřednictvím jeho partnerů, kteří vyrábějí koncová zařízení, přestože má v mnohých ohledech zodpovědnost Google co by tvůrce Androidu. Google se sice vybavuje novými patenty, ale přímo ještě do žádného sporu nezasáhl. Je jen jakousi morální oporou.

A právě minulý týden vrcholil spor mezi Samsungem a Applem. Kvůli zneužití patentů musí korejská firma zaplatit přes miliardu dolarů. Některé patenty se týkaly přímo Androidu, podle poroty patenty zneužíval i telefony Samsung Galaxy S 4G, jehož software byl plně v rukou Googlu.

Mezi Applem a Googlem to ale vře i na jiných frontách. Apple je stále ve válce s Motorolou Mobility, dnes už hardwarovou divizí Googlu. Kromě toho se Apple zbavuje mobilních služeb svého rivala z Mountain View. Z nového iOS odstraní jeho mapy i YouTube. Témat k diskuzi tedy šéfové obou firem mají dost.

Každopádně to neznamená, že k vyřešení patentových hádek opravdu dojde. Ještě nedávno se měli dohodnout představitelé Applu a Samsungu a také z toho nic nebylo.

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!