Google a další chtějí přestavět newyorské tel. budky na bezplatné Wi-Fi hotspoty

0

Google, IBM, Samsung, Cisco a dalších více než 50 společností se podle listu Bloomberg ucházejí o to, aby mohly v New Yorku nahradit staré telefonní automaty novější elektronikou. IT oddělení města přišlo už před dvěma roky s plánem, že se z budek stanou bezplatné Wi-Fi hotspoty. Funkce telefonů jim ale nadále zůstane, protože ne všichni mobil mají a ne vždy se na něj dá spolehnout.

New York chce přestavět telefonní budky na Wi-Fi hotspoty
New York chce přestavět telefonní budky na Wi-Fi hotspoty (foto: Rob Marquardt) 

Od roku 2012 už město některé automaty předělalo, ale teď hledá partnera, který by si modernizaci vzal na starost místo něj. Podmínkou je bezplatný provoz internetové sítě. Navíc s roamingem, takže po připojení k jedné budce dojde k automatickému připojení i k dalším.

Operátor by vydělával na telefonních službách (mimo bezplatné linky 911 a 311) a reklamě na atraktivních místech. Google se k záměru vyjadřovat nechce, ale sám už operátora na několika frontách dělá. Bezplatnou Wi-Fi provozuje v Mountain View a v okolí Chelsea v New Yorku, protože v těchto místech má pobočky. Dále rozšiřuje optickou síť Fiber, V Africe staví páteře a internet chce bezdrátově šířit pomocí balónů, dronů i satelitů.

 

Zdroj: Bloomberg

Ohodnoťte tento článek!