Korejský výrobce dnes oznámil, že spolu s Googlem uzavírá křížovou patentovou dohodu pokrývající řadu produktů a technologií. Smlouva mezi oběma společnostmi potrvá deset let a vyplývá z ní, že si firmy navzájem budou licencovat patenty.

Jaké, proč a za jakých podmínek, to však nevíme. Oznámení podané LG už vágnější být nemohlo. „Jsme rádi, že jsme podepsali dohodu s přední technologickou společností, jako je LG,“ říká Allen Lo, náměstek generálního ředitele pro patenty v Googlu. „Díky křížovým licencím, jako je tato, se mohou společnosti soustředit na to, aby přinášely skvělé produkty a služby zákazníkům na celém světě.“ Ředitel patentové divize LG promluvil ve stejném duchu.

 

Google už desetiletou patentovou smlouvu podepsal letos v lednu také se Samsungem. Korejský výrobce ve stejný den uzavřel křížovou patentovou smlouvu také s Ericssonem. Google měsíc nato vyjednal velkou smlouvu ještě s Ciscem.

Podle patentového experta Floriana Müllera se Google těmito smlouvami chce ubránit před konsorciem Rockstar, jehož členy jsou Apple, Microsoft, Blackberry, Ericsson a Sony. Tyto firmy společně za několik miliard dolarů nakoupily patenty krachující kanadské telekomunikační společnosti Nortel a vyrukovaly s nimi právě proti Googlu a společnostem, jež využívají jeho systémy.

Boj mezi Androidem a zbytkem světa se znovu přiostřuje. Vidět je to i na Samsungu, který je prvním výrobcem, jenž odmítá platit Microsoftu (Nokii) za využívání mobilních patentů.

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!