Google Alarm upozorní, kdykoliv jsou sbírány vaše osobní informace

0

Vývojář Jamie Wilkinson přišel s nápadem, jak audiovizuálně zvýraznit jinak tichý sběr informací o uživateli na celé řadě webů, využívajících některou ze služeb Googlu: Google Analytics, YouTube, Google AdSense a dalších.

Ačkoli přiznal, že sám například Google Analytics používá, a sám Google nabízí služby, které uživateli umožňují sledovat, jaká data o něm byla nasbírána (Google Dashboard) nebo dokonce sběr zakázat, tak chce pomocí tohoto doplňku zvýšit povědomí o faktu, že velké společnosti jako Google jsou schopny posbírat mnoho informací o pohybu uživatele na webu když zrovna služby Googlu nepoužívá.

Doplněk přehraje zvuk alarmu a zobrazí hlášku na každé stránce, která využívá některou ze zmíněných služeb Googlu. Stahovat jej můžete pro Firefox i Chrome, existuje i verze bez zvuku alarmu, pouze s varovnou hláškou pro Firefox a Chrome.

Google Alarm from Jamie Dubs on Vimeo.

Google Alarm interview on CNN from Jamie Dubs on Vimeo.

 

Zdroj: Google Alarm, Fffff.at

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. S každým přibývajícím měsícem se případný reinstall stává časově naročnějším. Již teď se po čisté instalaci Windows 7 stahuje a instaluje zhruba 34 updatů, k tomu ještě tyto a za chvíli to bude 50. Zatím však, díky bohu, je to záležitost zhruba dvaceti minut. Horší je to v případě Windows Vista, kde je updatů podstatně více a z pro mě nepochopitelného důvodu se i déle instalují. Já, jakožto student, mám přístup k MSDN AA, kde mám k dispozici Windows Vista pouze s integrovaným SP1, k tomu instalace SP2 a všechny další updaty za poslední rok, no a jsme zhruba na dvou hodinách zabitých pouze instalací updatů. Je to hlavní důvod toho, proč už neprovádím čisté instalace Windows Vista. Windows 7 včetně instalace OS a dosavadních updatů jsou po dejme tomu 45 minutách použitelné. Doufejme, že to vyřeší SP1 (a SP3 pro Visty) a že se bude integrovat do instalačních disků a notebooků abychom se tomuto vyhnuli.