Google Analytics v tomto roce ukončí podporu Internet Exploreru 8

0

K moderním prohlížečům může těžko patřit produkt vydaný před více než čtyřmi roky. Za tu dobu webové standardy uběhly o kus dále, což platí zrovna tak pro grafické rozhraní prohlížečů. Nelze se divit, že Google oznámil ukončení podpory Internet Explorer8 ve službě Analytics. Oficiálně bude prohlížeč podporován pouze do konce tohoto roku, poté jej budete používat takříkajíc na vlastní nebezpečí.

Nové funkce v něm nemusí pracovat správně. Důvody si domyslíte. Google chce službu rozvíjet v rychlém tempu, přičemž starý prohlížeč ho brzdí, neboť minimálně s podporou webových standardů je na štíru. (Že neplatí za žádného sprintera je věc druhá.) Bude ovšem nadále zaznamenávat aktivitu, kterou uživatelé Internet Exploreru 8 na vaší stránce vygenerují.

 

Musím podotknout, že Google produkt podporoval déle než je obvyklé. Standardně totiž u svých služeb požaduje, abyste měli jednu ze dvou nejnovějších verzí daného prohlížeče. Starší považuje za zastaralé a neperspektivní. Z redmondské stáje toto kritérium aktuálně splňuje Internet Explorer 9 a 10, byť devítku brzy nahradí jedenáctka. Google Analytics oficiálně spolupracují s IE 9, posledními řadami Chromu, Firefoxu a Safari.

Samotný Internet Explorer 8 ostatně přestane být podporován ze strany Microsoftu rovněž zanedlouho. Konkrétně svou pouť zakončí 8. dubna 2014 společně s Windows XP.

Zdroj: Google Analytics via Neowin

Google Analytics v tomto roce ukončí podporu Internet Exploreru 8

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pokud to má být složené ze dvojice mSATA disků, pak je to šidítko a fetiš, nicméně konkurenci vítám – už dlouho si kladu otázku, kde jsou ostatní výrobci s vlastními řešeními do pci-e slotů. OCZ, pokud vím, nebyli zrovna chváleni v oblasti podpory, zaznamenal jsem časté nářky – což se k zařízení za takovou cenu opravdu nehodí. Takže to chce konkurenci, ať se začnou předhánět a vylepšovat, co mají, ku blahu spotřebitelů…

  2. “Asus své SSD postavil na 19nm synchronní NAND typu MLC, vyráběné Toshibou.” – synchronní NAND od Toshiby, to by mě zajímalo, jaké to jsou, když to uvádí i výrobce. Správně podle mě je: “…na 19nm Toggle-Mode NAND”. Toshiba jiné nevyrábí a Toggle-Mode čipy jsou asynchronní, což však nemá nic s ONFi asynchronními čipy. Ví někdo, že by to bylo jinak?