Osmičku ještě skoro nikdo nemá, ale už je tady Android 8.1

1
Android 8 Oreo
Android 8 Oreo

Google včera vydal finální verzi systému Android 8.1. Novinek oproti osmičce není mnoho. Pod povrchem přibylo například API pro neuronové sítě, na nových Pixelech tak již bude aktivní obrazový koprocesor Visual Core. Na povrchu budou nejviditelnějšími změnami opravené emoji s pivem a hamburgerem.

Nejzajímavější novinkou jsou pak systémové optimalizace. Google vyladil Android tak, aby lépe běžel na levných zařízeních s 1 GB (nebo dokonce 512 MB) paměti a 8 GB flashového úložiště. Taková bychom na trhu sice už ani nechtěli vidět, na rozvojových trzích jde o stále žádané produkty.

Android 8.0 Go je zvláštní edice pro lowendové telefon slibující o 15 % rychlejší spouštění aplikací, poloviční velikost aplikací a dvakrát tolik volného místa na 8 GB úložišti. V Play Storu bude zvláštní sekce s odlehčenými verzemi aplikací (Lite a Go). Samotný Google pak uvede očesaný vyhledávač Google Go, Assistant Go, YouTube Go, Maps Go, Gmail Go nebo Files Go.

První zařízení s Androidem 8.0 Go mají na trh přijít v nadcházejících měsících. Google slibuje celosvětovou dostupnost.

Android 8.1
Android 8.1 je již finální
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Google ocesal „Pruzkumnika“, ktery ted bude k dispozici i v lite verzi Go.

    Bomba a co to bude umet? To asi bude zobrazovat pouze prvni dve pismenka kazde slozky, takze napriklad Do jako Downloads a Do jako Documents. 😀