Google začal doporučovat mobily vhodné pro firmy. Samsungy mezi nimi nejsou

4
BlackBerry KeyOne
BlackBerry KeyOne

Android Enterprise Recommended je nový certifikační program Googlu, jenž chce dát podnikům vodítko, které telefony by měly svým zaměstnancům kupovat. Google stanovil určitá pravidla na hardware, operační systém a softwarovou podporu. Zatím je splňuje 21 smartphonů sedmi různých výrobců.

Požadavky jsou v mnoha případech vágní, protože Googlu je jen o čísla, která ale nemusí znamenat kvalitu. Telefony musí mít alespoň 64bitový 1,4GHz procesor (bez ohledu na počet jader nebo architekturu), 2 GB operační a 32 GB úložné paměti (bez ohledu na rychlost), zadní/přední foťák s rozlišením 10/2 Mpx (na kvalitě snímače nebo objektivu nezáleží) a minimálně osmihodinovou výdrž při aktivním používání (bez uvedení, co je aktivní používání).

Mobily nesmí být blokované na jednoho operátora. Prodávat se musí s Androidem 7.0+ s tím, že musí garantovat upgrade na další majoritní verzi (8.0, nikoliv 7.1). Výrobce také musí poskytovat bezpečnostní záplaty do 90 dnů ode dne, kdy je vydá Google, a to podobu tří let. Smartphony musí nabízet všechny běžné telefonní aplikace, podporu pracovních profilů, vzdálené správy a jednoduchého přenosu dat a nastavení z jednoho zařízení do druhého (tzv. zero-touch enrollment).

Jak už jsme uvedli výše, pravidla Android Enterprise Recommended zatím splňuje jen 21 telefonů. Chybí mezi nimi tři z pěti největších výrobců smartphonů: Samsung, Xiaomi a Vivo.

 • BlackBerry KeyOne, Motion
 • Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL
 • Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, P10, P10 Plus, P10 Lite
 • LG G6, V30
 • Motorola Moto X4, Z2 Force Edition
 • Nokia 8
 • Sony Xperia XA2, XA2 Ultra, XZ Premium, XZ1, XZ1 Compact
Telefon splňující Android Enterprise Recommended (únor 2018)
Telefon splňující Android Enterprise Recommended (únor 2018)
Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

 1. Dela to na me dojem nejakej levarny, protoze Huawei dovoluje u svych smartphonu vazani na operatora, takze by do seznamu rozhodne patrit take nemel.
  Proc tam neni Samsung je jasne, nevyhovi te podmince zaplatovat do 3 mesicu.

  • Taková podmínka je to nejjednodušší.
   Ale firemně přiznivý telefon by především měl mít vhodnou aplikační základnu, nějaké funkce už v základu nebo ideální kompatibilitu s běžnými řešeními. Takhle je to zase jen nějaká Googlí prasárna.