Šeptanda: SMS pošlete i z prohlížeče, Google už na tom pracuje

5
Zprávy pro Android
Zprávy pro Android

V Play Storu se objevila aktualizace aplikace Messages (u nás jako Zprávy pro Android), výchozí editoru SMS pro Android. Redaktoři magazínu Android Police analyzovali její kód a našli v něm reference na možné budoucí funkce. Tou nejzajímavější bude propojení aplikace s počítačem.

Funkce s interním označení Ditto by měla uživatelům umožní číst a psát SMS i MMS přímo ve webovém prohlížeči. Fungovat to bude tak, že navštívíte speciální webovou stránku. Na ní bude QR kód, který oskenujete v mobilní aplikaci. Následně se mobil s počítačem spáruje. Fakticky se zprávy budou posílat z mobilu, počítač poslouží jen jako „dálkové ovládání“. Stejně to již Google vyřešil s kecálkem Allo, který na webu funguje od loňského léta.

Obdobně na Androidu fungují aplikace třetích stran jako Airdroid nebo Push Bullet. Linuxáci možná znají svobodné řešení KDE Connect. Posílat SMS z Macu (a také telefonovat) pak mohou také uživatelé iPhonů. Těm stačí jen být na obou zařízeních připojení se stejným účtem a mít funkci na telefonu zapnutou. Microsoft zase experimentoval se synchronizací SMS skrz Skype.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Konečně bych se zbavil Push Bullet. Bohužel KDE Connect bohužel není alternativa, nedají se tam sms procházet, pouze přečíst sms z notifikace a odpovědět na ní, případně napsat novou a funguje pouze v lokální síti, takže se nedá použít s mobilním připojením, případně s oddělenou wifi do samostatné vlan.

  2. Mne by spis zajimalo, kolik lidi dneska jeste sms pro vzajemnou komunikaci pouziva. Kdo tomu nahrava jsou neschpni operatori, kteri limitauji datove prenosy na 500MB a mene. Jinak vetsina mladych uz pomalu ani nevi, co to sms je, pokud jim to neprijde jako potvrzovaci kod plateb… Chaty sluzby jako sms, krome lidi co nechteji patlafouny, tak temer uplne vypudili. Mozna jeste tak ve firemni sfere se to pouziva jako ‚slusnejsi‘ druh komunikace.