Google Apps nebudou podporovat IE8, Photoshop končí rovnou s Windows XP

0

Staré operační systémy a především prohlížeče nikdy nemají ustláno na růžích. Nové ovladače se postupně přestávají bavit se staršími Windows, zatímco webové aplikace odmítají podporovat zastaralé prohlížeče. Ačkoli můžeme mnohem spíše používat starý systém nežli starý prohlížeč, nyní se nacházíme v době, kdy stále lidí ještě pořád používá dekádu stará Ikspéčka. S jejich podporou skončí Adobe. Další verze oblíbeného profesionálního nástroje na úpravu fotek, Photoshop, již Windows XP podporovat nebude.

Tip: Podpora Windows XP skončí za méně než 800 dní

Adobe se nedivíme. Sám Microsoft je přestane opečovávat relativně brzy. Fáze rozšířené podpory skončí 8. dubna 2014. Tehdy se Iskpéčka stanou sirotkem, o kterého se nikdo nestará. Profesionálové, kteří za Photoshop platí, se navíc velmi pravděpodobně drží novějších systémů, nikoli zastaralých Windows XP. Bude proto odříznutí podpory někoho bolet? Nemyslíme si, že by šlo o opravdu citelný zářez do živého masa. Moderní produkt vyžaduje moderních technologie, která XP z principu nabídnout nemohou.

 

Adobe Photoshop CS7 bude k dispozici pouze pro Windows 7 a novější. Firma tudíž bude ignorovat rovněž zastarávající Windows Vista. Jejich tržní podíl je nicméně oproti ikspéčkům mnohem nižší. Adobe na ně vlastně kašle již od dob Photoshop CS6. Nepodpora v tomto případě znamená, že si do Windows Vista aplikaci instalovat můžete, jen nemáte zaručenou technickou podporu. To stejné může potkat Windows XP, kde se produkt teoreticky bude dát dál používat. Vývojáři ale mohou uživatelům odepřít instalaci, tím by je dostali do šachu. Uvidíme, jak to dopadne.

Dále nepodporu oznámil Google. Jeho Google Apps oficiálně přestanou pracovat v Internet Exploreru 8, a to od 15. listopadu 2012. Osmá řada prohlížeče je nejnovějším Internet Explorerem, co si můžete ve Windows XP pořídit. V tomto operačním systému nicméně stále můžete používat alternativní prohlížeče, Firefox a Chrome nevyjímaje. Tyto produkty vám nabídnou pokročilé funkce, bezpečnostní prvky a ukázkovou podporu standardů.

Zastaralý IE8 jim konkurovat nemůže. Vyšel před pouhými třemi roky, jak ale jistě víte, prohlížeče zastarávají mnohem rychleji než třeba operační systémy. Proto se na tři roky starý prohlížeč svět dívá s mnohem větší nelibostí než na jedenáct let starý systém. Google má pravidlo, podle něhož podporuje vždy dvě nejnovější verze prohlížeče. A protože IE10 hlásí hotovo a Windows 8 vyjdou již v říjnu, má to IE8 spočítané.

Zdroj: Neowin 1 | 2

Google Apps nebudou podporovat IE8, Photoshop končí rovnou s Windows XP

Ohodnoťte tento článek!