Google boří hranice. S novým překladačem pro Android a iOS bude dovolená jednodušší

0

V pondělí se šuškalo o novém překladači od Googlu, teď už ale nemusíme šeptat, Google jej ohlásil oficiálně. Nová verze aplikace pro Android a iOS se dočká dvou velkých vylepšení.

Obrazový překladač

Google konečně vytěží výhody z akvizice společnosti Quest Visual a její aplikace Word Lens. Překladač bude fungovat v režimu rozšířené reality. Pokud foťákem namíříte na ceduli s cizojazyčným textem, aplikace původní text nahradí přeloženou verzí. Umí přitom smazat původní písmena, vyhladit pozadí a dokonce nový text perspektivně deformovat.

 

Obrazový překladač Googlu si dnes poradí s 36 jazyky včetně češtiny. Nová funkce ale bude zatím dostupná jen pro angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, portugalštinu a ruštinu.

Hlasový překladač

Druhou novinku si však užijeme i my. Hlasový překladač bude v konverzačním módu chytřejší. Už nemusíte volit jazyk, který chcete přeložit, ale Google jej rozpozná sám. Když budete v cizině s někým mluvit, pouze zmáčknete tlačítko. Jakmile domluvíte, Google text přeloží a namluví v druhém jazyce. Totéž naopak, až vám bude odpovídat třeba benátský gondoliér.

Jen si připravte dobrý datový roaming, protože obě funkce vyžadují připojení k internetu. Google mimochodem prozradil, že jeho překladač každý měsíc využívá více než půl miliardy lidí a že si nechají přeložit přes miliardu textů. Čím více toho Google přetlumočí, tím více se toho naučí a překladač se díky tomu slále zlepšuje.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Lian Li PC-A51 na to jde přesně obráceně – zadní ventilátor nasává studený vzduch, zatímco přední jej vyfukuje ven. Co vedlo výrobce k tomuto řešení nám není jasné. Je ovšem možné, že se jedná o přání zákazníků, kteří se podíleli na vývoji.

    … možná vám to není jasné, ale odpověď je ve vašem článku :-)))

    Pod prostorem pro disky má své vyhrazené místo napájecí zdroj, jehož maximální délka může být 160 mm. Tato pozice je koncipována tak, aby zdroj nasával studený vzduch ze spodku skříně a vyfukoval jej přes výdechy po obvodu čelního panelu.

    … protože je ta koncepce skříně právě taková, že zdroj vyfukuje teplý vzduch do prostoru, kde by jej opět přední ventilátor nasával zpět do skříně. Je vidět, že nad tím někdo skutečně přemýšlel. Mě osobně se ten koncept líbí – je tam skutečně využitý vnitřní prostor skříně (možnost montážě 240 radiátoru je také fajn), prostě malá velká chytrá case :-)))

  2. … asi se vsichni shodneme na tom, že je také dost důležité, jaké komponenty do té skříně namontujeme. V každém připadě si myslím, že koncept je velmi zajímavý a při správné volbě komponent i praktický. Ale jak už zde zaznělo – nechme se překvapit reálným testovánim.