Google bude v New Yorku vyměňovat telefonní budky za chytré kiosky s Wi-Fi

0

Město New York loni rozhodlo, že se ze 7000 starých telefonních budek vytvoří digitální kiosky s Wi-Fi hotspoty. Do tendru se přihlásilo několik desítek firem, nakonec zakázku vyhrálo konsorcium CityBridge. To má pět členů: Titan, Control Group, Qualcomm, Comark a Antenna Design.

Takových kiosků v New Yorku vyroste až 10 000
Takových kiosků v New Yorku vyroste až 10 000

První je reklamní agentura, která projekt financuje a dělá mu PR. Control Group navrhuje software (založený na Androidu). Qualcomm navrhuje hardware, Antenna antény a Comark sestavuje kompletní Kiosek. První dvě společnosti – Titan a Control Group – koupil Google a zařadil je pod nově vzniklou společnost Sidewalk Labs. Její vizí je vytvořit moderní propojená města, které kromě internetové infrastruktury bude mít na nejvyšší úrovni také tu dopravní.

 

Kiosky v New Yorku vysílají bezplatnou veřejnou Wi-Fi síť, lze s nimi zdarma volat na pevné linky v USA, mají snadné vytáčení čísel záchranných složek (911 a 311), poskytují USB nabíječku, obsahují velký dotykový displej s nabídkou služeb a mapy města. Panel také zobrazuje reklamu, která má pokrýt provoz. CityBridge věří, že během prvních 12 let kiosky vygenerují příjmy ve výši půl miliardy dolarů.

Pro Sidewalk jde o první projekt a její šéf řekl magazínu Wired, že v jiných městech mohou nabídnout jiné služby. Jako příklad uvádí možné sdílení bicyklů v San Francisku nebo modernizaci autobusových zastávek ve Filadelfii.

Zdroj: Wired

Google bude v New Yorku vyměňovat telefonní budky za chytré kiosky s Wi-Fi

Ohodnoťte tento článek!