Google bude v roce 2017 kompletně zásoben energií z obnovitelných zdrojů

0

Každá firma má společenskou zodpovědnost, tím spíš to platí pro obrovské korporace. Google si stanovil cíl, že bude nakupovat elektrickou energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů. Tak velký kolos samozřejmě potřebuje spoustu energie, bavit se přitom můžeme nejen o datacentrech, ale také o kancelářích. Google zvolil zelený přístup, za což si zaslouží pochvalu.

Dle vlastního srovnání uvádí, že díky optimalizacím jsou jeho datacentra o 50 % efektivnější, než je v tomto odvětví průměr. Ovšem, že úspory se projeví i na účtech za elektřinu. Jenže energie je spotřebováváno stále dost, a tak je důležité, od koho taková firma elektřinu nakupuje. V roce 2017 Google dosáhne stanoveného cíle, a sice bude ze 100 % poháněn elektrickou energií vyrobenou z obnovitelných zdrojů.

Srovnání velkých firem v oblasti nákupu elektřiny z obnovitelných zdrojů
Srovnání velkých firem v oblasti nákupu elektřiny z obnovitelných zdrojů | Foto: Google

Týká se to jak datacenter, tak kancelářských prostor. Většina energie, která Google aktuálně pohání v USA, Evropě a Mexiku, pochází z větrných elektráren. První zelená energie pro Google pocházela z větrné farmy v Iowě s výkonem 114 MW.  To bylo v roce 2010. Dnes je Google největší firmou nakupující elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů a v příštím roce plánuje odebrat 2,6 GW z větrných a solárních elektráren.

Aby si byl jistý původem energie, bude nakupovat elektřinu přímo, což platí pro zařízení Googlu globálně. Bude dále investovat do rozvoje různých zdrojů energie. Zelený přístup Google podporuje mj. skrze různé dokumenty a weby. Připravil i novou webovou stránku zabývající se životním prostředím na adrese www.google.com/green.

Zdroj: blog Google

Google bude v roce 2017 kompletně zásoben energií z obnovitelných zdrojů

Ohodnoťte tento článek!