Google Buzz definitivně končí 17. července, o data nepřijdete

0

Pokus Googlu konkurovat sociálně-informační síti Twitter nevyšel. Google Buzz byl spuštěn 9. února 2010. Buzzovat se dalo z Gmailu i ze samostatných mobilních aplikací, jenže vedle Twitteru a jiných sítí jej uživatelé nepřijali. Stejně jako Orkut a Wave šlo o neúspěšný pokus Googlu o průnik do sociálních sítí a zatímco Orkut získal popularitu aspoň v latinské americe a u Wave šlo o dobrý, ale špatně propagovaný (a nefungující v některých lepších prohlížečích) projekt, tak Buzz byl spíše propadák.

Uživatelé si jej maximálně propojili s Twitterem a příspěvky duplikovali – pro případ, že by se Buzz ukázal životaschopným. Ve své jednoduchosti ale nestál Google tolik sil a jeho ztráta tolik nebolí. Pokud tedy nepočítáme nákladu na urovnání žaloby ohledně soukromí, což Google stálo 8,5 milionu dolarů.

 

Buzz byl ukončen již v říjnu 2011, tedy jen rok a půl po svém spuštění, profily a jednotlivé zprávy však stále existovaly. Google nyní celou službu smaže a vaše data vám nahraje na Google Drive do dvou souborů – jeden s vašimi soukromými příspěvky a jeden s veřejnými. Pokud o to nemáte zájem, můžete je smazat rovnou na tomto odkazu. Myslím, že po Buzz se narozdíl od některých jiných rušených služeb nikomu stýskat nebude.

Ohodnoťte tento článek!