Google chce dát rodičům moc nad zařízeními dětí. Family Link pomůže se správou

Chcete sledovat, v jakých aplikacích tráví vaše dítě nejvíce času? Chcete mít možnost zakázat dítěti používat nevhodné aplikace? Pak se odstěhujte do USA. Nebo vyčkejte.

5
Dnešní děti s moderními technologiemi přichází do styku od útlého věku
Dnešní děti s moderními technologiemi přichází do styku od útlého věku

Google se opět pokouší umožnit rodičům držet své děti více pod kontrolou. Vyprodukoval nástroj Family Link, který umožní vzdáleně spravovat zařízení s Androidem. Spravovat lze účty dětem do 13 let. První, ale očekávaná slabina tedy spočívá v tom, že pod kontrolou máte jen přístroje s tímto operačním systémem a žádné jiné.

Další velká slabina spočívá v tom, že je podporován jen Android 7.0 a novější. Jako rodič můžete nástroj provozovat na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším. Pro spravovaná zařízení ale platí výše uvedená podmínka, byť s výjimkami. Několik málo zařízení s Androidem 6 totiž může být spravováno taktéž. Jde např. o Sony Xperii X, více v otázkách a odpovědích.

Vzdálená správa telefonu

Podporované verze Androidu v tuto chvíli pohání jen necelá 3 % všech zařízení s Androidem. Většina lidí si tak o Family Linku může nechat jen zdát. Kdybyste ale měli rodinu vybavenou novými Androidy, mohli byste využívat několik pěkných funkcí. Správa aplikací, které dítě smí používat, je, myslím, jasná – bez ní by to nešlo. Kdyby vám nějaká aplikace připadala závadné, tak její používání zakážete.

Zajímavé je sledování, kolik času dítě stráví v jaké aplikaci. Family Link vám zprostředkuje týdenní nebo měsíční reporty, takže budete vědět, jakému typu činnosti se dítě na zařízení nejvíce věnuje. Navíc můžete stanovit denní limit, po který může dítě se zařízením pracovat. Stejně tak můžete vzdáleně nastavit časová okna, kdy bude zařízení uzamčené, aby se dítě mohlo věnovat učení, spánku, zájmové činnosti apod.

Řešení je potenciálně zajímavé, v tuto chvíli ho však svazuje omezení. Podpora pouze nejnovějšího Androidu byla zmíněna. Pilotní spuštění zatím zahrnuje jen USA, kde byste stejně směli Family Link používat až po obdržení pozvánky. Časem se ale k nám pravděpodobně dostane. Jen musíme počkat, až Google nashromáždí dostatek zpětné vazby.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE