Google chce lidi donutit upgradovat prohlížeč. Ve starých ukazuje starý vyhledávač

0

Internetová jednička zvolila zvláštní způsob, jak lidi donutit přejít na novější prohlížeč. Pokud používají starý software, zobrazí jim starou podobu vyhledávače. Když si toho uživatelé poprvé všimli, napsali na oficiální diskuzní fórum. Ozvali se lidé s Operou 12 nebo Safari 5.1 s tím, že asi jde o chybu.

Hlavní stránka (Opera 12) Hlavní stránka (Chrome 37)
Hlavní stránka (Opera 12) | Hlavní stránka (Chrome 37)

Uživatelka nealem, která je zaměstnankyní Googlu, však potvrdila, že nejde o chybu, ale vlastnost. Firma prý stále vylepšuje prohlížeč, ale nemůže zaručit, že budou nové funkce běžet i v zastaralých a potenciálně také nezabezpečených prohlížečích. Proto Google doporučuje upgrade na novější verzi.

Zprávu jsem ověřil v Opeře 12.17. I v české verzi vyhledávače se opravdu zobrazí dřívější verze stránky. Ta má ještě horní černou lištu a na první pohled i více funkcí. Na hlavní stránce zůstaly odkazy vedoucí na rozšířené vyhledávání, ve výsledcích jsou zase podtržené nadpisy a levé boční menu s filtrováním.

 

A já se ptám. „Jak sakra dostat starou podobu webu do nových prohlížečů?“ Filtry jsou fajn, používám je často. Poté, co je Google dokonale schoval do menu Vyhledávací nástroje, musím mnohem více klikat, protože si někdo v Mountain View vydupal, že i na desktopu musíme používat vyhledávač jako na mobilu nebo tabletu.

Z toho důvodu nechápu ani tu motivační funkci. Nebylo by účinnější, kdyby Google rovnou napsal, ať použiju novější prohlížeč? Jak se uživatel dozví, že používá zastaralý? Z jiné podoby stránky to rozhodně nevyčte. Google tedy na hlavní stránce u jiných prohlížečů napíše, ať si stáhnu Chrome, protože je rychlejší. Ale nikoliv novější nebo bezpečnější.

Výsledky (Opera 12) Výsledky (Chrome 37)
Výsledky (Opera 12) | Výsledky (Chrome 37)

via BBC

Ohodnoťte tento článek!