Google chrání soukromí jen u celebrit. Ostatním Gmail bez milosti otevřel

0

Před týdnem Googlu odhalil funkci, díky které budete moci druhé straně napsat e-mail, i když neznáte adresu. Stačí, aby dotyčný člověk měl účet Google+ a v Gmailu aktivovanou funkci, že jej může e-mailem kontaktovat kdokoliv ze sítě. Adresu mu sice nezobrazí, dokud druhá straně neodepíše, ale plnit schránku spamem může.

Gmail a Google+: kdo vás může kontaktovat
Gmail a Google+: kdo vás může kontaktovat

Agentura Reuters přímo od Googlu zjistila, že firma neměří všechny stejným metrem. U celebrit, tedy hodně sledovaných lidí na G+, automaticky nastavila, že je může kontaktovat pouze člověk, kterého samy mají v kruzích. To znamená, že Bradu Pittovi nenapíšete, pokud vás také nesleduje (nebo si funkci nepřenastavil). U všech ostatních (tedy i u vás) ale Google automaticky nastavil, že je může e-mailem oslovit kdokoliv ze sítě.

Tuto volbu můžete změnit v nastavení Gmailu. Na výběr máte, že vás nemůže kontaktovat vůbec nikdo, nebo jen lidi z vašich kruhů, rozšířených kruhů (tedy kruhů lidí z vašich kruhů) nebo všichni. U citlivé funkce tak Googlu zvolil metodu opt-out místo opt-in. Funkci proto musíte zpětně vypnout, nikoliv explicitně zapnout.

 

Zdroj: Reuters via The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Antireklama na Fermi byla opravdu vtipná a nápaditá, docela pobavila.

  Ale G4Saurus už byl pouze trapný, jen občas se povedla udělat nějaká vtipná narážka na nVidii.

  Tato reklama je vyloženě trapná a dětinská. nVidia si dokáže udělat legraci i sama ze sebe (http://www.youtube.com/watch?v=PFZ39nQ_k90) a to se cení.

  Ale jedna věc v té reklamě působí vyložené vtipně – tvrzení, že AMD je lídr v grafických kartách.

 2. podla mna je to iba  jednoduche vyjedrenie nazoru. to iste mohla spravit druha strana, akurat je teraz na komunite ludi ako s tymto spotom nalozia. Pevne verim ze tvorca tohto spotu sa bude slusne bavit na tom ako sa budu hadat a osocovat ludia navzajom 😛

 3. To byla ale stupidní reklama.

  Koukám, že se tu někdo v AMD moc koukal na reklamy Nokie kde si „utahují“ z Samsungu a Applu a kde M$ prezentuje svůj Office na úkor Googlu. Asi si v AMD řekli, že by měli vyprodukovat podobný odpad.

  Hlavně jak bude všechno optimalizováno na AMD a nakonec M$ použije na E3 počítače s Intelem, Geforce a Windows 7, aby potvrdil svou důvěru v AMD (Xbox3).

  Je mi z AMD smutno, grafiky má stále super, ale marketingově mrví na co sáhne.

  Stratos z toho musí mít vánoce, je to reklama mířená přesně na tyhle primitivy.

 4. Mně se to jasně líbí, mám rád tento styl humoru, nesmí být však častý, po delší době od AMD krásná narážka a ještě s nadsázkou. Proč by nemohl chybět v reklamách humor až výsměšná agrese?

  Zdraví český „The Fixer“, beru si kladivo a jdu rozsekat nějakou starší nvidii 😀