Google Chrome 3: stahujte a zkoušejte

0

Asi 8-9 měsíců trvalo internetovému veleobrovi Google, než z první verze prohlížeče Chrome došel až do verze třetí. Nejedná se sice o stabilní verzi, nicméně zájemci si mohou už nyní stáhnout testovací build na vývojářském kanáluEN Googlu a vyzkoušet nové funkce, které přináší.

Mezi horké novinky patří podpora video taguEN (dle specifikace HTML 5), automatická oprava překlepů (pro anglické texty), vylepšené uživatelské rozhraní a oprava různých dalších chyb. Vývojářská verze má bohužel jeden známý nedostatek: písma uživatelského rozhraní jsou ve většině ne-anglických jazyků příliš malá. Není se však třeba čeho obávat. V dalším vydání bude tato nepříjemnost napravena.

Podíváme-li se více pod povrch, zjistíme, že zde tepe nová verze renderovacího jádra WebKit, konkrétně 531.0. Javascriptový engine V8 rovněž povýšil na 1.2.5.1, modul Gears 0.5.21.0 nevyjímaje. Mimo třetí verze se předchozí přesunula z beta kanálu do stabilního a nahradila tak verzi první.

Zdroj: Softpedia

Google Chrome 3: stahujte a zkoušejte

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bing zkouším a zřejmě u něj zůstanu. Již dříve jsem na některé věci používal Live Search, ale ten nebyl moc dobrý, ale Bing mi přijde lepší než Google, dotazy totiž zkouším zadat dvakrát, jednou do Bing a jednou do Googlu a Google nepodává tak přesné výsledky. MS dobře mákli 🙂