Takhle možná bude vypadat Chrome. Google chystá Material Design 2

3
Material Design od Googlu
Material Design od Googlu

Druhého září to bude deset let od vydání první verze Chromu (tehdy ještě bety). Google možná toto výročí využije jako příležitost změnit vzhled prohlížeče. Pokud používáte experimentální Chrome Canary, v nastavení chrome://flags/#top-chrome-md si můžete nastavit dva alternativní designy.

Normal je klasický vzhled, hybrid má větší ovládací prvky a je určený pro dotykové obrazovky. Novinkou je refresh a touchable. U obou se přesunula ikonka pro přepnutí profilu vedle adresního řádku. Ten je nově zakulacený a se šedým, nikoliv bílý pozadím. Naopak zbělely lišty i aktivní karta.

Kruhy asi budou hrát velkou roli, tlačítko (tři tečky) pro vstup do hlavního menu po najetí myši rovněž dostane kruhové zvýraznění (dnes čtverec). Vzhled touchable má také kruhové tlačítko pro otevření nové karty a opravdu velké ovládací prvky.

Lidé z XDA Developers si už v únoru všimli v kódu Chromia zmínky o Material Designu 2. Vývojáři ji časem přepsali a k tomu dodali, že nový vzhled dostupný v Canary ještě není MD2, na něm se teprve pracjuje. Tím potvrdili, že nový designový jazyk se v Googlu skutečně připravuje a že Chrome se časem do nového kabátku také převleče. Jen ale možná bude vypadat jinak.

Takhle možná bude vypadat Chrome. Google chystá Material Design 2
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.11%) 18 hlasů

3 KOMENTÁŘE