Chrome OS opět dospěl. Tohle jsou jeho poslední novinky

1

Nejnovější aktualizace HP Chromebook x2 s číslem 78 doplní systém a na něm běžící počítače o několik sympatických novinek. Chromebooky například budou umět pracovat s virtuálními plochami podobně, jako to dnes zvládnou linuxové desktopy, macOS a také Windows 10.

V přepínači oken půjde plochy přidávat a organizovat pomocí myši či touchpad, podporovány jsou ale také klávesové zkratky. Například Shift+Search+= vytvoří novou plochu, Search+] přepíná plochy a Shift+Search+] přesunuje okna mezi plochami.

Kdo má spárované Chrome OS a Android jedním uživatelským účtem se zapnutou synchronizací, ten bude moci telefonní čísla přes kontextovou nabídku přeposlat do mobilu. Z příchozí notifikace pak rovnou půjde vytočit hovor.

TIP: Chromebooky se rozrostly o další čtyři modely, opět od Aceru

Google prý také zjednoduší dialogové okno pro práci s tiskárnami. Kompatibilní modely se rovnou objeví v seznamu dostupných periferií i bez ručního nastavení. Zvolené tiskárny bude možné nastavit jako výchozí, takže pak budou v nabídce nahoře. Google také sníží počet kroků potřebných k vytištění stránky.

Máte doma Chromebook?

Zjednoduší se také přístup ke zpětné vazbě. Tlačítko pro odeslání feedback nebude nutné lovit v nastavení počítače, ale objeví se v nabídce po podržení tlačítka pro vypnutí.

Magazín Android Police si mimochodem všiml, že Google prodloužil softwarovou podporu 135 chromebooků o jeden rok (standardně mají pětiletou).

Zdroj: Google

Chrome OS opět dospěl. Tohle jsou jeho poslední novinky
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

1 komentář