Google chystá akci, 100 GB na Drive pro majitele Chromebooků zdarma

0

Google se zřejmě chystá spustit velmi dobře znějící akci na podporu svých Chromebooků, tedy velmi levných, lehkých notebooků vybavených operačním systémem Chrome OS. Tato zařízení jsou do velké míry odkázána na cloudové úložiště Google Drive, kde standardně dostanete 5 GB místa zdarma; majitelé nových Chromebooků ale podle všeho dostanou dvacetkrát tolik.

Google Drive zdarma

Google Drive zdarma

Podle serveru Liliputing zpráva vznikla tak, že si vývojář aplikací jménem François Beaufort všiml zmínky zastrčené kdesi v útrobách systému Chrome OS o nové promoakci. Ta by měla nabízet 100 GB místa na Google Drive oproti standardním 5 GB zdarma; normálně by vás stogigabajtové úložiště vyšlo na 5 amerických dolarů měsíčně. Uživatelé s Chromebooky, kterých se akce bude týkat, si budou moci zvětšené úložiště aktivovat na adrese https://drive.google.com/redeem.

 

Protože akce nebyla potvrzena Googlem a jde jen o nález schovaného odkazu, není jasné, zda půjde o časově omezenou nabídku či zda bude stogigabajtový prostor „odemčen“ navždy. Také není jasné, kdy (a zda vůbec) bude akce platit; budeme muset počkat, až se internetový gigant vyjádří sám. Majitelé starších Chromebooků, jako třeba Aceru AC700, podle všeho tuto možnost nedostanou, počítá se zřejmě pouze s novějšími generacemi Chromebooků.

Zdroj: Liliputing

Ohodnoťte tento článek!