Google daruje studentům a učitelům neomezený prostor v úložišti Drive

0

Začátkem léta uvedl Google nový program Drive for Work. Firmy s alespoň pěti zaměstnanci si mohou objednat cloudové úložiště s neomezenou kapacitou, a to jen za 10 dolarů na měsíc. Včera Google oznámil Drive for Education, který rovněž slibuje neomezený prostor, ale navíc je pro učitele a studenty zdarma.

 

Služba se stane součástí Google Apps for Education, která je rovněž zdarma. Přístup si ale musí sjednat samotná škola, nikoliv její studenti. Google slibuje, že uložená data jsou vždy vaše. Šifruje je při cestě do cloudu a také na serverech. Každý uložený soubor může mít až 5 TB.

Neomezený prostor bude dostupný v následujících týdnech. Zatím stále platí současná nabídka, že zdarma je jen 30 GB, za 5 dolarů lze přikoupit dalších 100 GB a existuje i paušál s 16 TB. A proč si Google studenty takto rozmazluje? Ze stejného důvodu, proč má tolik výhodných školních programů i Microsoft. Studenti si na tamní prostředí a aplikace tak zvyknou, že až vyjdou školu, tak budou chtít systém používat i doma nebo v práci.

Zdroj: Google

Google daruje studentům a učitelům neomezený prostor v úložišti Drive
Ohodnoťte tento článek!