Google Datally hlídá mobilní data a hledá volné Wi-Fi. Ideální pro Čechy

3
Google Datally
Google Datally

Google do Play Storu poslal novou aplikaci Datally slibující, že bude šetřit mobilní data. Jak? Hlídá spotřebu dat ostatních aplikací a vyhledává a doporučuje nejbližší Wi-Fi sítě. Aplikaci testoval již v létě v různých rozvojových zemích, tehdy ještě pod názvem Triangle. Teď ji uvolnil pro všechny, byť zatím není přeložená do češtiny.

Datally v reálném času ukazuje, kolik mega- nebo gigabajtů jste spotřebovali a která aplikace je největším žroutem. Jedním kliknutím pak můžete náročné aplikace od přístupu k mobilní síti odstřihnout. V grafech pak i vidíte, ve které hodiny je provoz nejvyšší. V Androidu 7.0+ nebo různých nadstavbách tyto informace a funkce najdete také, Datally je ale přehledněji zpřístupňuje na jednom místě.

Druhou součástí je vyhledávač okolních Wi-Fi. Google sestavil největší databázi bezdrátových sítí, pomáhá mu to k upřesnění polohy uživatelů tam, kde je špatný signál GPS. Jako vedlejší produkt pak vytvořil katalog veřejných hotspotů včetně navigace na místo a možnosti je hodnotit. Uživatelé pak dopředu uvidí, jestli je daná síť spolehlivá. (Google ale nijak neřeší bezpečnost připojení k nešifrované síti.)

Google Datally hlídá mobilní data a hledá volné Wi-Fi. Ideální pro Čechy

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE