Google díky negativní zpětné vazbě zase povoluje nahotu na Bloggeru

0

Oživeno dne 27. února 2015:

Google obdržel mnoho nespokojených reakcí na nová pravidla, takže se rozhodl je zrušit. Blogy obsahující nahotu budou jednoduše označeny jako „pro dospělé“ a před vstupem se zobrazí upozornění. To je fér, ne?

Původní zpráva ze 25. února 2015:

Nedávno vyšlo najevo, je jedna z nejpopulárnějších blogovacích služeb vůbec začala natvrdo mazat uživatelské účty v souvislosti s pirátstvím. Největší problém nastává, když robot samovolně smaže účet omylem. Pochybné opatření Tumblru následuje Blogger, který pro změnu přestane tolerovat nahotu.

Od 23. března 2015 na svém blogu nevystavíte obrázek ani video zobrazující explicitní obsah. Tedy ani bradavku. V tom všem bude malá výjimka. Google povolí nahotu ve chvíli, kdy si ji obhájíte. Důvodem k povolení budou vědecké a jiné účely mající přínos pro společnost.

 

Dalo by se polemizovat o tom, jestli náhodou nemají odhalená těla také přínos, byť poněkud jiný. Pakliže se na vašem blogu již nachází podle pravidel nevhodné příspěvky, bude zápisník jednoduše označen za soukromý. Nikdo z řad veřejnosti si jej neprohlédne. Aspoň nedojde na automatické mazání obsahu, jež zavedl Tumblr.

Nové pravidlo zavání cenzurou. Google se možná bojí, aby ho někdo nenapadl. Zejména v USA sexuální témata platí za tabu. Přesto je s podivem, že se proti nahotě firma ohradila až teď. Pakliže chcete svůj blog dále provozovat veřejně, smažte explicitní obsah, případně si blog stáhněte a převeďte jinam.

A pozor, pokud si vytvoříte blog po 23. březnu a pak na něj přidáte pár nevhodných obrázků, vyhrazuje si Google právo blog v nejhorším případě odstranit.

Zdroj: Blogger Help via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Optické média sú jednoznačne, pri znalosti ich napaľovania a s troškou znalosti spôsobu skladovnia a používania, určite na dlhodobé skladovanie, pre bežného spotrebiteľa, najlepšie.

    Sám mám doma 11-12 ročné CD a DVD, ktoré mi bezchybne slúžia /značkové média, napaľovanie cca 50 % ich maximálnej deklarovanej rýchlosti napaľovania/. Pred 2 rokmi som prešiel na Blu-Ray, ktorý je aj s CD a DVD pekne spätne kompatibilný.

    Takže za mňa maximálna spokojnosť :-).