Google Docs: boční panel Výzkum (Research) vám pomůže při vkládání prvků z webu

0

Pokud hodně pracuje v dokumentech od Googlu, určitě tu a tam potřebujete zkopírovat nějaký obrázek či část textu z jiného webu. V nástrojích Google Docs včera přibyl nový panel Výzkum (Research), který ve vkládání hodně pomůže.

V boční liště totiž funguje vyhledávač, díky kterému najdete vhodný obrázek, slavnou hlášku (jen v angličtině) nebo i libovolný text. Jednoduchým přetažením lze cizí prvek vložit do vlastního dokumentu. Sympatické je, že Google obsah nekrade, ale rovnou vloží citaci jako poznámku pod čarou. V nastavení si můžete zvolit, jestli se má vyhledávat veškerý obsah, nebo ten který lze vkládat, upravovat a používat i pro komerční účely.

 

 

 

Výzkum (Research) aktivujete pomocí klávesové zkratky Ctrl+Alt+R (Cmd+Alt+R na Macu). Zajímavé je, že vyhledávač ve využívá novou funkci Knowledge Graph, kterou Google představil včera. Pokud vyhledávat osoby, památky, místa, státy apod., získáte konkrétní odpovědi.

Google Docs Research Google Docs Research Google Docs Research Google Docs Research

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. docela skoda, ze jedinej kdo se zatim chysta ne takove rozliseni u notesu je Apple, pritom $160 je doslova smesna cena a klidne bych za takovej display dal 2x tolik, jen kdyby ho nejaky „vyrobce“ dal i do normalnich „win“ noutasu