Google Docs – lepší a týmovější

0

Google včera představil novou podobu online kancelářského balíku Docs. Změn bylo opravdu hodně a Dokumenty, jak zní česká podoba, se nechaly inspirovat službou Google Wave, když přinesly snadou týmovou práci 50 lidí v reálném čase.

Textový editor konečně dostal pravítko pro libovolné zarovnávání obsahu, obrázky lze jednoduše vkládat a přesouvat, ale hlavní síla je v kolaboraci. V bočním panelu je chat právě přihlášených lidí, blok pro komentáře k odstavcům a editace všech se ihned zobrazuje na stránce, takže nemusíte čekat na její obnovení.

Velký pokrok je znát také v tabulkovém procesoru. Zapracovali na rychlosti JavaScriptu, takže posunování a editace je rychlejší a plynulejší. Přibyla lišta pro vkládání vzorců, jednodušší navigace mezi listy, přesouvání sloupců pouhým táhnutím a také samozřejmě týmové funkce.

I tvorba prezentací obsahuje nové funkce, ale zatím není zpřístupněn. Google Dokumenty nyní nelze využívat offline přes rozhraní Google Gears, na této funkci se zatím také pracuje.

Je možné, že nové Google Dokumenty ještě nemáte povoleny, náhledněte případně do nastavení, kde v záložce Editing zatrhněte Nová verze dokumentů Google. Přidané funkce ale fungují pouze na nově vytvořených dokumentech.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář