Google Docs: šetří místem a podporují upload více souborů přetažením

0

Kancelářský balík Googlu přišel s dalšími sympatickými funkcemi. Do webového úložiště můžete posílat soubory jednoduchým přetažením do okna prohlížeče. Doteď jste museli použít dialogové okno a vkládat každý soubor zvlášť, teď můžete uchopit několik souborů najednou a ty se pak budou postupně nahrávat. Přitom nemusí jít pouze o dokumenty, vložit můžete jakýkoliv soubor. Omezeni jste jen maximální velikostí 1024 MB. To je také limit bezplatného účtu, ale další prostor si můžete přikoupit.

Google DocsTáhni a pusť (drag & drop) díky HTML5 funguje bezproblémově v Chrome, Safari a Firefoxu

Druhou novinkou je minimalistické rozhraní při úpravě dokumentu. Stačí z nabídky Zobrazit zvolit položku Compact View a zmizí lišta se jménem dokumentu a odkazy na další služby Googlu. Stejně tak můžete zobrazení přepínat klávesovou zkratkou Ctrl+Shift+F (Cmd+Shift+F na Macu). No sláva, určitě jsem nebyl sám, koho to rušilo. Teď už bych rád něco jako Ribbon.

Google Docs

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. stejně bez hlasovýho ovládání je to jen třetinová cesta…..
    měli ke kinectu dát vynikající mikrofony a v SW filtrovat zvuk vycházející z PC, takže přijme jen zvuky mimo PC…..pak je tu to pravé ovládání….nechápu, proč to ještě neudělali…..njn, MacroShrot nic neudělá pořádně……bo tohle je stejně k ničemu, myš to nenahradí, ani ovladač