Google Docs: vložte obrázky přetažením z počítače

0

Ve webové kanceláři Googlu se objevil nový způsob, jak do dokumentů vložit soubor s obrázkem. Doteď jste jej mohli vložit pouze externě přes komplikovaný dialog, přes URL nebo vyhledat nový pomocí dotazu. Stejně jako v Gmailu se však objevila možnost vkládání přes API HTML5, takže stačí soubor označit na počítači a přesunout jej na místo do prohlížeče. Mezi podporovanými je tradičně Firefox, Chrome a Safari, naopak u IE a Opery zase funkčnost není 100% zaručena.

Google Docs

Citelně ale chybí ukazatel průběhu ukládání, na pomalé lince vůbec nevíte, jestli se něco děje.

Jak trefně poznamenal autor na neoficiálním blogu Googlu, funkci, kterou by nejvíce potřebovala webová fotogalerie Picasa, paradoxně v této službě úplně chybí. Přes web můžete nahrávat pouze jeden obrázek současně přes jednotlivé dialogy, jako byste vkládali přílohu do e-mailu. Nahrávání více souborů najednou je možné jen v doplňku (přes ActiveX) pro Internet Explorer, nebo z desktopového správce Picasa.

Snad i zde vývojáři konečně zapracují.

Zdroj: Google Docs Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Nebudou změny příliš finančně nákladné? V době, kdy se šetří a škrtá?“ – Tím se zrovna Vy zabývat nemusíte. To je věc České televize nebo se mýlím? Doba škrtání je už doufejme za námi.