Google dokáže ze Street View vytvořit 3D mapu. Trvá to však hodně dlouho

0

Čtyři inženýři Googlu pracují na softwaru, pomocí něhož mohou ze série panoramatických obrázků vytvořit 3D model. Využili k tomu 100 000 fotografií ulic ze Street View, ty spojili v plynulou procházku (Street View normálně skáče co pár metrů dopředu).

Jejich software tedy musel rozpoznat objekty vyfocené z různých úhlů a díky změněné perspektivě vypočítat jejich hloubku. Tím dostal modely, které následně otexturoval. Opět z využitím barevných a jasových informací z klíčových snímků.

Vědci ukázali výsledek na videu a vypadá opravdu působivě. Problém je ovšem s hardwarovou náročností. Výpočet jednoho virtuální snímku s rozlišením 512 × 512 px trvá na vícejádrové pracovní stanici 12 minut. Jsou však přesvědčeni, že výpočet mohou dále optimalizovat i díky využití grafických procesorů.

Do budoucna to znamená, že by Google mohl lépe spojit panoramata ve Street View, případně ze snímků z ulic udělat detailní 3D mapy, že byste se jimi mohli procházet jako v GTA. Google už sice 3D mapy má, ale ty jsou tvořeny ze snímků z ptačí perspektivy a nejsou tak detailní, abyste jimi mohli zkoumat jednotlivé ulice.

 

Zdroj: Google via Petapixel

Ohodnoťte tento článek!