Google dokončil Chrome 27. Slibuje o 5 % rychlejší načítání stránek

0

Těšíte se na nové vydání Chromu? Rychlý prohlížeč v sedmadvacáté řadě ještě zrychlil. Podle Googlu načítá stránky v průměru o pět procent rychleji, což sice nezní jako vysoké číslo, ale když vezmeme v potaz, jak rychlé dnešní prohlížeče jsou, a že nemají příliš prostoru ke zlepšení, stále jde o zajímavé vylepšení. Připočtete k tomu, kolik webových stránek za den otevřeme – o nějakou tu minutku si čekání zkrátíme.

Kdybychom prý sečetli všechny uživatele prohlížeče, za týden by ušetřili v průměru 510 let. Co dalšího vás v nyní již stabilní řadě čeká? Internetový gigant si pohrál chytrým adresním řádkem. Omnibox by proto měl mnohem lépe a přesněji napovídat a předvídat, co do něj vlastně hodláte napsat. Vylepšena byla také kontrola pravopisu. Za slabá místa v zabezpečení nalezená komunitou v tomto vydání rozdal Google úspěšným objevitelům celkem 14 633,7 dolaru.

 

Chrome naleznete na webu www.google.com/chrome. V příští řadě se prohlížeč zbaví vykreslovacího jádra Webkit a přejde na fork s názvem Blink.

Chrome 27 načítá weby o kousek rychleji
Chrome 27 načítá weby o kousek rychleji

Zdroj: Google Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!